به گزارش اکونا پرس،

حجت‌الاسلام والمسلمین صابر اکبری‌جدی ۱۳ خرداد در مراسم گرامیداشت عروج ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه امام خمینی(ره) شخصیت استوره‌ای بود، گفت: ابهت، عظمت و جایگاه امام راحل در مناطق مختلف جهان نیز بسیار بالا است.

وی با بیان اینکه عشق و محبت هم خود انسان را قدرتمند می‌کند و هم دیگران را تقویت می‌نماید، ادامه داد: انسان اگر به مرحله عشق نرسد به مرحله کمال نرسیده است.

معاون اروپا و آمریکای معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری عشق را عامل پیوند عمیق انسان‌ها با یکدیگر عنوان کرد و افزود: عشق به آرمان‌ها، فضیلت‌ها و مبدا هستی نیز بسیار مهم است که در مسیر تکامل عاطفی در درون انسان‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) همه مراحل عشق را طی کرد و این مهم باعث محبوبیت وی شد، تصریح کرد: امام یک انسان کامل بود، در عین حالیکه یک فیلسوف واقعی بود.

مسئول اسبق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در عرفان عملی و نظری، اصول و فقه یک مجتهد فوق‌العاده کم‌نظیر بود، ادامه داد: امام در عرصه مناسبات عرفی نیز شخصیت فوق‌العاده‌ای داشت.

وی با بیان اینکه زندگی امام خمینی(ره) حاکی از خلوص بود و دلبستگی و وابستگی به دنیا در آن مشاهده نمی‌شود، گفت: امام با تمام وجود در برابر قدرتمندان موضع می‌گرفت و حرف خود را می‌زد.

به نقل ازایسنا،معاون اروپا و آمریکای معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امام خمینی(ره) به شدت مردمی بود و با مردم انس داشت، افزود: حضرت امام خدمت بزرگی به تمدن بشریت کرد.