به گزارش اکونا پرس،
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ­حجت السلام والمسلمین کاظم صدیقی در سخنان خود در خطبه نمازجمعه امروز تهران، با اشاره به همزمانی سالروز 13 آبان با اعمال دور دوم تحریم های امریکا علیه ایران، گفت: امریکا با موضوع تحریم ها سر ملت خود و ملت های دیگر کلاه می گذارد و فکر می کند که این تحریم ها نیز لولوی جدیدی است که ملت ما را با آن بترساند، شما 40 سال است که ما را تحریم کرده اید و ما به فضل الهی در قبل این تحریم ها صاحب توان موشکی، صنعت، شرکت های دانش بنیان، هواپیماهای جنگی و پیشرفت های پزشکی و غیره شده ایم.
وی افزود: اینها همه از برکات تحریم بود و رشادت ها، استقلال خواهی جوانان و علاقه مردم به خودکفایی کشور باعث شد که در تحریم ها کمر همت ببندیم و نیازهایمان را خودمان تامین کنیم. چراکه ما 40 سال پیشرفتیم و امروز اقتدار دفاعی و اقتصادی و نفوذ منطقه ای ما در ابعاد مختلف با 40 سال پیش قابل مقایسه نیستند.
صدیقی یادآور شد: این درحالیست که امریکا درحال پسرفت است و هیمنه پیشین را در دنیا ندارد، دیپلماسی عمومی امریکا شکست خورده و تبلیغات او در ملت ها تاثیر چندانی ندارد و یاران دیروز او دیگر از او تبعیت نمی کنند.
وی ادامه داد: ملت امریکا و ملت هایی چون امریکا نفرتشان از این سیاست ها روزافزون است و این درحالیست که محبوبیت، الهام بخشی و همچنین توسعه جبهه مقاومت ما و همچنین پیروزی های ما در شکست داعش نشانه هایی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.
امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: مراسم اربعین مانور وحدت میان مردم ایران و عراق بود و نقشه دشمنان اسلام را خنثی کرد.
وی مراسم اربعین را مانور و همایشی عاشقانه و عظیم در جهان خواند و تصریح کرد: در این مراسم هر فردی ساخته می شود؛ اربعین کلاس تحمل سختی ها و خودسازی است و از طرفی دیگر مانور وحدت میان ایران و عراق و دیگر کشورهای اسلامی در جهان است.
وی ادامه داد: دشمنان اسلام همواره میان کشورهای اسلامی تخم نفاق و اختلاف می افشانند که البته دیدید این بار نیز این نمایش وحدت نقشه آنها را خنثی کرد.
خطیب نمازجمعه تهران گفت: دیدید که شیعه و سنی هر دو در کنارهم بودند و از طرفی هم مسیحیان نیز در این مراسم حضور داشتند که نشان از وحدت میان همه محبان اهل بیت(ع) در جهان حول ولایت امیرالمومنین(ع) بود.
صدیقی افزود: از برکات دیگر این اجتماع عظیم این بود که هیچ کس در این حرکت بزرگ طلبکار نیست و همه بدهکار امام حسین(ع) و زوار او بودند لذا نه مساله پست و مقام در میان است و نه پول که این همان جامعه اسلامی است که دین ما نوید آن را در حکومت امام زمان(عج) داده است.
وی ضمن تشکر از میزبانی دولت و مردم عراق از زوار امام حسین(ع) گفت: از همه کسانی که موکب ها را برپا کردند و همچنین در تامین امنیت مراسم نقش داشتند تشکر می کنم و همچنین باتوجه به مشکلاتی که در تامین ارز مورد نیاز زوار پیش آمد از مسئولان توقع داریم که برای سال آینده برنامه ریزی کرده و آماده شوند تا همانند امسال زوار ایرانی دچار رنجش نشوند.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقایع روز و به ویژه سالروز 13 آبان ماه تصریح کرد: 13 آبان تجدید دو خاطره تاسف بار و افتخارآفرین است؛ تبعید امام به جرم مقابله با قانون کاپیتولاسیون و مصونیت بیگانگان در کشور ما و فروختن شرف و استقلال کشور به آنها بود لذا از مسئولان کشور توقع داریم که قوانین ذلت بار را دنبال نکنند.
صدیقی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: FATF و امثال آن ادامه همان قانون کاپیتولاسیون است، از رهبر معظم انقلاب بیاموزند و عبرت بگیرند که فرمودند "این طرح ها در اتاق فکر استعمارگران پخته می شود".
وی گفت: از شورای نگهبان نیز که در این رابطه توقعات مردم و انقلابیون و استقلال خواهان را برآورده کرد تشکر می کنیم؛ میان خود و خدایمان به جای فکر به دیگران و راضی کردن آنها به این فکر کنیم که جوانان را به کار گیریم و استعدادهای داخلی را شکوفا کرده و از ظرفیت های کشور استفاده کنیم.
 
خطیب نمازجمعه تهران همچنین از کشتار دانش آموزان به دست رژیم شاه در سال 57 نیز به عنوان خاطره تاسف بار دیگر نام برد و در ادامه افزود: اما حادثه سوم تسخیر لانه جاسوسی امریکا بود که حضرت امام(ره) نیز در آن زمان این حرکت را انقلاب دوم خواندند و به دانشجویان پیرو خط امام فرمودند "کار خوبی کردید و آن را ادامه دهید"، در این حرکت امریکا با همه آن هیمنه زیرسوال رفت و این اولین باری بود که این کشور در دنیا تحقیر شد.
 
خطیب نمازجمعه تهران یادآور شد: همچنین مقام معظم رهبری به جوانان پیام دادند که بصیرت لازم را در برابر فریب و لبخند دشمن داشته باشید تا فریب نخورید و همچنین مقاومت را ترویج کنید.
صدیقی ضمن ابراز تاسف از محکومیت شیخ سلمان در بحرین آن را عملی ظالمانه خواند و گفت: این اقدام ورق بسیار ننگینی در اوراق حکومت بحرین است.
وی افزود: مقاومت مردم یمن نیز قابل ستایش است اما شرایط اقتصادی و درمانی زندگی مردم به خصوص کودکان رقت بار است.
صدیقی در پایان ضمن قرائت دعا از مردم خواست برای پیروزی مردم یمن و جبهه مقاومت دعا کنند.
 خطیب نماز جمعه تهران: یکی از گناهانی که باعث می‌شود شیرینی خدمت و مجاهدت به تلخی مبدل شود ظلم به مردم است که باعث گسستن از خدا و خلق خدا می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه برخی گناهان باعث تغییر نعمت‌ها و حبس شدن دعا می‌شود افزود: یکی دیگر از گناهان که نعمت‌ها را تغییر می‌دهد این است که مردم، فرهنگ عبادت صله رحم و حضور در پایگاه‌های علمی و به عبادی را ترک کنند و از آن مراقبت نکنند. 
وی ترک شکر نعمت را نیز از عوامل تغییر نعمت‌ها دانست و گفت:: شکرگزار نبودن یعنی این همه نعمت امنیت، عافیت و فضای الهی و قرآنی را قدرشناسی نکنیم و از این نعمات درست استفاده نشود.
خطیب جمعه امروز تهران افزود : هرکس نعمتی را از دست داده باید ارزیابی کند که علت از دست رفتن آن چه بوده است زیرا ناسازگاری و بی اعتمادی و بدبینی های ما درقبال هم باعث قفل شدن درب رحمت الهی می شود .
وی گفت : کسانی که در راه خدا قدم برمی دارند و در جبهه ها حضور دارند، در نماز جمعه و یا اربعین شرکت می کنند، نشانه عطش و عشق آنان به رحمت الهی است و چون پذیرش لطف الهی را دارند خدا نیز رحمتش را نصیب آنان خواهد کرد.