به گزارش اکونا پرس،

آیت الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری در ششمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری با اشاره و تبریک ماه رجب و گرامیداشت آیت الله شاهرودی و آیت الله مومن گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک عرض می‌کنم، ما با همه وجود خود باید به درگاه خداسر بر خاک گذاشته شکر کنیم که نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شد و  آن‌ها مشکلات سیاسی و فرهنگی برای ما فراهم کردند، اما این انقلاب حفظ شد.

وی با تاکید بر ضرورت خدمتگزاری مسئولان به مردم افزود: آن‌ها نمی‌توانند بر خدا پیروز شوند آن‌ها با خدا، اسلام و انقلاب اسلامی طرف هستند، بنده از مردم تشکر می‌کنم که در راهپیمایی ۲۲بهمن شرکت کردند، مردمی که در فشار‌های سخت اقتصادی هستند و باید برای تهیه ضروریات اساسی خود از جمله گوشت معطل باشند، اما باز هم زمان دعوت به راهپیمایی بهتر از هر سال شرکت می‌کنند، در نتیجه مسئولان باید هر کاری که از دستشان برمی‌آید برای مردم انجام دهند.

آیت‌الله  جنتی خاطرنشان کرد: راهپیمایی امسال رشد بیشتری داشت و در برخی از شهر‌ها نسبت به سال‌های قبل حضور جمعیت به ۴۰ درصد افزایش یافت، حضور آن‌ها مشت محکمی بر دهان آمریکا، آل سعود و صهیونیست بود که‌ همه نقشه‌های آن‌ها خنثی شد.

وی تصریح کرد: یکی از‌کلماتی که مکرر در قرآن به کار رفته است سنت الهی است و به دین مبین است که اهل حق در مبارزه با دشمن قرار بگیرند مقاومت می‌کنند و دشمن را شکست می‌دهند، این سنت قابل تغییر نیست و تا قیام قیامت وجود دارد.

آیت‌الله جنتی در خصوص بیانیه گام دوم رهبری گفت: مردم باید به درستی بیانیه گام دوم را بخوانند و بفهمند و خبرگان هم باید این بیانیه را تشریح بکند تا تحقق و عینیت پیدا بکند انشالله این کار انجام می‌شود و مسئولین هم باید به آن عمل بکنند و به هدف انقلاب یعنی پیروزی بر ظلم و جور برسند.

وی تصریح کرد: یکی از مراسمی که مارا خیلی شاد کرد اهدای مدال ذوالفقار بود که رهبری به قاسم سلیمانی دادند، آقای سلیمانی کار‌هایی در سوریه و عراق انجام داد که خیلی‌ها از آن خبر ندارند بدون اینکه کسی از آن عکس و فیلم بگیرید، این مدال حق او بود وی مجسمه اخلاص است و با اهدای نشان ذوالفقار رهبری آن را الگو برادر‌های نظامی و انقلابی ما قرار داد و این نشان به همه آن‌ها اهدا شده است.

آیت الله جنتی ادامه داد: آمدن بشار اسد به ایران برای دنیا پیام‌های زیادی داشت، اگر آن‌ها این پیام را دریافت کنند، یعنی این ایران بود که سوریه را نجات داد، همه دنیا متحد بودند که بشار اسد نباید باشد، اما ایران وارد شد و قدرت نمایی کرد و همه را متعجب کرد این برای انقلاب اسلامی و ولایت فقیه عزت است، این کار‌ها همگی توسط ولایت فقیه صورت گرفته است، دشمنان تلاش می‌کنند که جایگاه ایشان را تضعیف کنند، اما این کار باطل است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: در این وضعیت نباید از مشکلات اقتصادی غافل شد رهبر رئیس جمهور را فرمانده جنگ اقتصادی دانسته است و او باید بگوید که برای حل مشکل ارزی چه کرده است، یک شبه نرخ ارز افزایش یافت و آشوب ارزی درست شد و رانت‌های ارزی بسیاری به وجود آمد که به پرونده‌های آن در دستگاه قضایی رسیدگی شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عملکرد خوبه دستگاه قضایی گفت: من از قاطعیت و عدم انعطاف آیت الله آملی لاریجانی برای اهداف و توصیه‌های دیگران تقدیر می‌کنم، اکنون خوشحالم که این قوه به دست آقای رئیسی آمده است و انتصاب او بسیار به جا بود چرا که داد دشمن در آمد.

وی افزود: هرجا که دشمن عصبانی شد ما باید بدانیم که کار درست را انجام دادیم، الان دشمنان از انتصاب آقای رئیسی عصبانی هستند، او اهداف زیاد و عالی برای این قوه دارد و به گفته و توصیه رهبری باید در این قوه تحول ایجاد شود برخی‌ها با تطمیع و تهدید و راه‌های مختلف برای تخریب استفاده می‌کنند و او باید تحت تاثیر آن‌ها قرار نگیرد من از شما دو درخواست دارم یکی اینکه فرموده‌های رهبری را انجام دهید و مطالب تابلو کنید و جلوی چشم خود بگذارید و ببینید و دوم اینکه برنامه خودتان را بنویسید و به همه نشان بدهید و هرچه می‌گویید را انجام دهید و به وعده‌های خود عمل کنید.

آیت الله جنتی تصریح کرد: برخورد با رانت‌های ارزی را در صدر برنامه‌های خود قرار دهید و با دانه درشت‌ها برخورد کنید، آفتابه دزد را که همه می‌گیرند از برخی نهاد و افراد پشت سر هم تلفن می‌شود که با فلان فرد کاری نداشته باشید، اما باید با آن‌ها برخورد شود، برخی‌ها مجرم هستند و برخی‌ها زمینه جرم را فراهم می‌کند باید با هر دو برخورد شود.

وی در پایان‌گفت: اسلام همیشه پیروز است و بقیه شکست می‌خورند و من منتظر دیدن ثمر انقلاب اسلامی یعنی ظهور امام زمان هستم.