به گزارش اکونا پرس،

به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سلام امینی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ولادت امام زمان (عج) و روز ارتش، گفت: مطابق ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه، سازمان های امور اداری و استخدامی کشور و برنامه و بودجه مکلف شده اند که مزایای شاغلان مناطق جنگی را مطابق مصوبه سال 76 پرداخت کنند.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون بند 3 ماده 112 در امور شاغلین عملیاتی شده اما بند ج این ماده که مربوط به بازنشستگان مناطق عملیاتی است همچنان معطل مانده است. از رئیس جمهور کرارا درخواست می کنیم تا دستور اجرای آن را صادر کند.

وی با تاکید بر اینکه درخواست رفع محدودیت بخشنامه اعمال مدرک کارکنان دولت به ویژه فرهنگیان را از رئیس جمهور دارم، عنوان کرد: رسیدگی مستمر به امور سیل زدگان به ویژه آنانی که محل سکونت خود را در استان های ایلام، لرستان و خوزستان از دست داده اند را مدنظر قرار دهید.

امینی ادامه داد: برخلاف مصاحبه هایی که وزیر آموزش و پرورش انجام داده متاسفانه پاداش پایان خدمت سال 97، حق الزحمه 6 دوره اضافه تدریس و اضافه کار فرهنگیان در 6 ماهه دوم سال 97، ماموریت های اداری آنان و هزینه های درمانی و کمک هزینه ازدواج فرهنگیان در زونکن های اداری خاک می خورد. امیدواریم در هفته معلم شاهد رسیدن آن ها به مطالبات باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قانون رتبه بندی فرهنگیان در سال 98 نیز، باید اجرایی شود.