به گزارش اکونا پرس،

سیدمحمدجواد ابطحی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، یکم مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: آیا شما خانواده معظم شهدا و ایثارگران را چشم و چراغ ملت می‌دانید؟ اگر می‌دانید وضعیتی که برای بیمه درمانی ایثارگران ایجاد شده است چه حکمی دارد، برای بهبود شرایط آنها تدبیر کنید.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر معتقدید معلمی شغل انبیاء است چرا مانع ارتقاء علمی و تحصیلی معلمان می‌شوید؟ چرا به رتبه‌بندی معلمان توجه نمی‌شود.

وی اظهار کرد: حرمت و عزت معلمان کجاست؟ چرا پاداش ضمن خدمت و پایان خدمت این عزیزان پرداخت نشده است؟ آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف حق التدریسی‌ها در هیأت دولت به تصویب نرسیده است.

ابطحی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم و برپایی مراسم عزاداری به ویژه در خمینی‌شهر با بیش از 350 هیأت عزاداری، گرانی اقلام مورد نیاز این هیأت‌ها موضوعی است که باید مد نظر قرار گیرد تا کالاهای مورد نیاز تأمین شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشور تصریح کرد: از تجربه سال‌های گذشته برای برگزاری مراسم اربعین درس گرفته و از الان برای این موضوع برنامه‌ریزی کنید تا مردم مانند سال‌های گذشته به دلیل گرانی کرایه‌ها مشکل ورود و خروج، مستأصل نشوند.