به گزارش اکونا پرس،

 حجت الاسلام حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران گفت: مبارزه با فساد, به ویزه فشاد اقتصادی  گام مهمی در راستی عدالت علوی و از آرمان های انقلاب بوده؛ خواهد بود و امروز به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است. 

وی افزود: اگر به بیانیه هشت ماده ای رهبری در مسئله اقتصادی توجه کامل و درستی شده بود؛ امروز شاهد وضعیت بهتری بودیم. 

امام جمعه موقت تهران گفت:به طور ویژه‌ای شاهد اثر نان حرام در رابطه با فساد اقتصادی و آثار فرهنگی و اجتماعی هستیم.

حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: رهبری معظم گا‌ها فساد اقتصادی را به سم مهلک؛ شجره الخبیثه و مسئله‌ای خطرناک برشمرده اند که اهمیت مسئله مبارزه با فساد را دوچندان می‌کند.

وی ادامه داد: مسئله فساد سیستمی امری است که دشمن با تبلیغات گسترده به جامعه ما القا می‌کند در حالی که بدنه نظام فسادستیز است، اما مصادیق فساد را در جامعه مشاهده می‌کنیم. همچنین اگر سامانه‌های هوشمند در مراکز مختلف مستقر شوند می‌توان مقابله با فساد را تسریع کرد.

حاج علی اکبری با بیان اینکه فساد سیستمی در نظام وجود ندارد گفت: مسئله فساد سیستمی امری است که دشمن با تبلیغات گسترده به جامعه ما القا می کند در صورتی که بدنه نظام فسادستیز است، اما مصادیق فساد را در جامعه مشاهده می‌کنیم. 
امام جمعه تهران تاکید کرد اگر سامانه‌های هوشمند در مراکز مختلف مستقر بشود می‌توان مقابله با فساد را تسریع کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تحریم ظریف ازسوی آمریکا، افزود: این رفتار نشان از سقوط و افول دیپلماسی و فشار واشنگتن دارد و گرنه تحریم آمریکا برای وزیر امور خارجه و دستگاه دیپلماسی باعث افتخار است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور با بیان این که گفتمان مقاومت مبتنی بر نه جنگ و نه مداکره به نتیجه رسیده است، اظهار داشت: اقدام آمریکا نشان داد که دیپلماسی ملتمسانه به نتیجه نرسیده است و گویا با این کارها دلشان خوش می‌شود.

حاج علی اکبری تصریح کرد: اگر با این کارها دلتان خوش می‌شود، بسم‌الله. اما این اقدام نشانه سرگردانی استراتژیک هیات حاکمه آمریکا است.