به گزارش اکونا پرس،

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: شما برادران و خواهران عزیز را به تقوای اللهی و ورع در دین دعوت می‌کنم.

خطیب نماز جمعه با بیان اینکه یاد خدا برای انسان سنگر است، افزود: بزرگ‌ترین نیرویی که انسان را در برابر غضب کنترل می‌کند، یاد خداست.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه مسئولان اگر خدا را به‌ یاد داشته باشند گرانی و فاصله طبقاتی را تحمل نخواهند کرد، بیان کرد: خداوند با ما محبتی و رفاقتی برخورد کرده است با خدای خودمان پیمان ببندیم که او را از یاد نبریم به ویژه مسئولان و حقوق‌بگیران به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند و خود را ارباب نبینند، این حقوق‌ها از سفره ملت و از جیب همین مردم بوده و از سفره همین مردم جنوب شهر و شهید داده‌ها و مدافعان بزرگوار حرم است.

خطیب نماز جمعه افزود: همواره در سنگر مقاومت اسلامی باید مراقب دشمن بود و از نیرنگ‌های دشمنان ایران اسلامی غافل نشد.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: نخستین مسئله در خطبه دوم، شکر نعمت ولایت حضرت ولی الله اعظم است که قطب عالم، قلب دایره امکان، جان و جانان و حقیقه الحقایق حضرت حجت ابن الحسن مهدی(عج) است.

او با بیان اینکه تقوا در زندگی دنیا و آخرت پناه است، تصریح کرد: در روز قیامت کسی که قلب سالم به آنجا نبرد، کسی به داد او نمی‌رسد و پناهی ندارد.

خطیب نماز جمعه  اذعان کرد: تقوای با خدا رفاقت کردن، تقوا از خطرات نفس اماره، احساس ناامنی نکردن و حرکت به سوی امان مطلق است. اهل تقوا در برزخ و قیامت در امان هستند، کسانی که تقوا ندارند قلب سلیم ندارند؛ گناه قلب را بیمار می‌کند؛ سیئات بیماری دل است.

حجت الاسلام صدیقی بیان کرد: بشارت خدا تحقق پیدا کرده و صاحب کار ظهور در عالم وجود کرده است. یکی از حقوق بسیار مهمی که امام حسن عسگری (ع) بر گردن عالم دارند این است که این ذخیره نهایی را در دامن بزرگ خود متجلی کرد.

 امام جمعه موقت تهران گفت: مسئله ۱۳ آبان و حضور معنی دار ملت بزرگ ایران و اعلان انزجار از استکبار غربی عموما و سران آمریکا خصوصا، نشان از عمق بصیرت مردم عزیزمان نسبت به خطری که از سوی آمریکا بشریت، صلح، امنیت و حقوق انسان‌ها را تهدید می‌کند، دارد.

خطیب نماز جمعه افزود: ملت ایران در طول مدت مدیدی خیانت آمریکا را نسبت به این کشور بزرگ از سال ۳۲ که آنها دولت ملی را علی‌رغم اعتمادی که مصدق به آمریکا کرد، مانند تمام کسانی که به آمریکا اعتماد می‌کنند و بعد هم تو سری می‌خورند، امروز باید مسئولان ما درس بگیرند.

حجت الاسلام صدیقی بیان کرد: وقتی جریان مصدق را می‌بینند، او که کاری به آمریکا نداشت، خیال می‌کنند ما اگر مرگ بر آمریکا گفتیم، آمریکا کار به کار ما ندارد، آن دولت ملی برای نجات از انگلیس به آمریکا پناه برده و اعتماد کرده بود. دیدید که با چه وضعیتی او را از کار برکنار کردند و در یک روستا تا آخر عمر محدود کردند.

او افزود: یک رژیم منحوس و بی‌کفایت را پای کار آوردند و تمام این مملکت را در دوران پهلوی به غارت بردند و از زمانی که امام(ره) علیه آمریکا قیام کرد، در این مدتی که انقلاب ما به پیروزی رسید، آمریکا برای براندازی نظام اسلامی و ضربه زدن به منافع ملت بزرگ از هیچ چیزی کوتاهی نکرد و تسخیر لانه جاسوسی نه تنها مورد تأیید حضرت امام(ره) قرار گرفت، بلکه امام به دانشجویان پیام دادند که خوب جایی را گرفتید و مواظب باشید تا آن را از دست ندهید و برای اینکه مهر شرعی و قانونی به آن بخورد، اما آن را انقلاب دوم نامیدند.

 امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب دوم نشان داد برای استقلال کشور و مقابله با استکبار بیرونی، ملت ایران زیر پرچم نیابت حضرت حجت(عج) و ولایت فقیه مصمم است.

خطیب نماز جمعه تصریح کرد: امسال را رهبر حکیم و مشرف بر همه امور کشور سال رونق تولید نامگذاری کردند، حضرت آقا در دیدار با دانشجویان و دانش‌آموزان فرمودند که ۸ ماه از این سال گذشت، آنچه ما را با مشکلات مواجه کرد، چشم امید به بیرون و منتظر ماندن است.

او گفت: تا مدتی در انتظار برجام نشستند و گفتند بدون برجام آب خوردن هم گیرمان نمی‌آید و آنچه باید گفته می‌شد در شعارها گفته شد و کاری انجام ندادند تا برجام عملی شود. نتیجه برجام چه شد؟ مگر قرار نبود با برجام همه تحریم‌ها از بین برود، مگر طرفداران مذاکره نمی‌گفتند دیوار بی اعتمادی فرو ریخت؟ و در روز اجرا همه تحریم‌ها برداشته می‌شود؟ نه تنها یک تحریم برداشته نشد، بلکه چند تحریم هم اضافه شد، هم در دولت قبلی آمریکا که به آن وزیر امور خارجه دلبستند و گفتند او امضا کرده و تضمینی خواهد بود.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه رهبر اصرار کردند که به آنها اعتما نکنید، گفت: با این حال منتظر شدند که برجام با آن فرجامش انجام شود و بعد هر ۳ ماه در انتظار بمانیم که رئیس جمهور آمرکا چه تصمیمی بگیرد، حال هم در انتظار فرانسه نشستند.

خطیب نماز جمعه تصریح کرد: این ملت بزرگ و جوان‌های باکفایت، این جوان‌هایی که مسئله موشک را در جهان مایه عزت قرار دادند و به جبهه مقاومت، پیروزی تزریق کردند، آن‌هایی که در نانو و قسمت‌های مختلف علمی با تمامی تحریم‌ها شاهکار کردند، آیا در جنگ اقتصادی اگر به آن‌ها میدان داده شود، جوان‌های انقلابی و کاری ما به کار گرفته شوند، آن‌هایی که در جنگ ۸ ساله را بدون موشک و به خوبی به پیروزی رساندند، آیا در جنگ اقتصادی ما را به جایی نمی‌رسانند؟

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر لزوم عبرت گیری از برجام گفت: تأسف‌آورتر این است که هنوز هم عده‌ای پیگیر تصویب لوایح مرتبط باFATF هستند و گاهی هم دروغ می‌گویند. گفتند در جلسه سران قوا توافق شده است و آن را به بیت رهبری مرتبط کردند که بعد هم تکذیب شد. آیا برجام کافی نبود که آقایان می‌خواهند مضیقه‌های بیشتری را به ملّت تحمیل کنند؟

او خطاب به دولت بیان کرد: بس کنید، به ملّت تکیه کنید، به وعده‌های الهی دل ببندید و جهادگرانه کمر ببندید و از مردم کمک بخواهید و جوانان عزیز را به‌کار بگیرید تا نیازی به این‌طور ذلّت‌ها نداشته باشید.

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: مردم ایران با تمام وجود در ۱۳ آبان حضور پیدا کردند، در بیش از هزار شهر مردم به صحنه آمدند و  درب مسئله مذاکره با آمریکا را برای همیشه بستند.