به گزارش اکونا پرس،

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های سیاسی-عبادی این هفته تهران خاطرنشان کرد: خدا نعمت عقل را در وجود انسان قرار داده همچنین چراغ عقل راهنمای زندگی بشر بوده  و انسان را به سمت دین هدایت می‌کند.

او افزود: عقل به انسان می‌گوید که باید آنچه به نفع و مصلحت دنیا و آخرت است را به دست آوری و هرچه به تو آسیب رسانده و خسران دنیا و آخرت در آن است، حرام شمرده می شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه عنوان کرد: حادثه خبر نمی‌کند، به عنوان مثال شخصی را امروز در فتنه می‌بینیم، اما تا دیروز با انقلاب بود؛ این خطرات اخلاقی و سیاسی ممکن است در زندگی هر کسی اتفاق بیافتد.

صدیقی بر همین اساس اضافه کرد: اتفاق افتاده شخصی که دیروز مدیرکل یا رئیس بوده امروز در زندان است و سراغ او را باید در زندان‌ها گرفت، اینها همگی عبرت است. این نوع بلا‌های مادی، معنوی، آبرویی و آخرتی پیش‌بینی نشده در کمین بوده  و انسان را شکار می‌کند، حال برای اینکه گرفتن این خطر‌ها و زیان‌ها و بلا‌ها نشویم باید به سنگر دعا و نیایش پناه ببریم.

خطیب موقت نماز جمعه در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) به تشریح وقایع ٩ دی پرداخت و عنوان کرد: نهم دی از روز‌های خدا و ایام الله است. این روز تجدید ایام الله دوران انقلاب و بهمن ٥٧ همچنین روز‌های خدایی ١٩ دی قم و سایر روز‌هایی است که  اسلام را نجات داد از سوی دیگر هم دشمن قهار و غدیر را به زانو در آورده و پیروزی خون بر شمشیر خشونت را در عالم به ثبت رساند. درنتیجه می توان ٩ دی را نقطه عطفی در تاریخ بشریت دانست.

او ادامه داد:دشمن با برنامه اربابان خارجی آتش فتنه را روشن کرد و هر آن چه را که می‌شد برای براندازی یک نظام از هیچ چیز کوتاهی نکردند.

صدیقی با بیان اینکه ایجاد ناامنی، بهم ریختگی، حمله، شرارت و ایجاد شبهه و ندای الله اکبر سر دادن در شب‌ها از جمله اقدامات فتنه گران بود، خاطرنشان کرد: آنها از همه ابزاری که از درون و بیرون داشته و می‌توانستند از آن برای به هم ریختن نظام اسلامی استفاده کنند بهره بردند و این سکان داری کشتی انقلاب رهبر معظم بود که ما را از توطئه ها مصون داشت. علاوه براین  پروردگار هم ظرفیت و سعه صدر و عاطفه به ایشان عنایت کرده بود و ایشان حاضر نشدند مشکل را نظامی حل کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: هشت ماه رهبری در تمام صحبت‌هایشان هم مخالفین را به حضور پذیرفتند و نمایندگان سران فتنه شخصاً به محضر ایشان شرفیاب شدند. همچنین هرکس که شبهه داشت مستقیماً در محضر نایب امام زمان خود توانست حاضر شود و اتمام حجت به معنای واقعی کلمه از ناحیه مقام نیابت به عمل می آمد.با این حال دشمنان دست بردار نبودند. مردم تهران شب و روز آسایش نداشتند و بازار هم در ابهام وحشتناکی به سر می‌برد.

صدیقی با اشاره به بودجه سال آینده گفت: رهبر انقلاب فرمودند که این بودجه را اصلاح کنید، اما دولت و مجلس توجهی به این موضوع نداشتند و بودجه ۹۹ هم همان نسخه ۹۸ است، در حالی که بودجه سند مهمی است که برجستگی و بی‌توجهی دولت‌ها را نشان می‌دهد.

او اضافه کرد: باید اقتصاد مقاومتی محور طرح بودجه قرار می‌گرفت.همچنن ٧٥ درصد بودجه عمومی کشور به شرکت‌های دولتی اختصاص دارد که وضعیت پرداخت مالیات آنها مشخص نشده است. علاوه بر این  هنوز بودجه نظامی و امنیتی، آموزش و پرورش و  بودجه  حمایت از دهک‌های ضعیف هم پیش بینی نشده است .

در ادامه خطیب موقت نماز جمعه تهران از مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا اقدامات لازم را در رابطه با موارد گفته شده انجام دهد.

صدیقی ادامه داد: این حضور بی‌بدیل مردم و تجلی روح امام حسین (ع)  همچنین جوشش خون حسین بن علی (ع) در عاشورا بود؛ مردم خون امام حسین (ع) را در رگ‌های خود احساس کردند و در یک حرکت خودجوش آنچنان حضوری ایجاد کردند که دیگر زمینه‌ای برای سران فتنه و فتنه‌گر باقی نماند.

دل‌های مردم ما بسته به اراده الهی و کانون عشق پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) و ولایت است که همیشه در حساس‌ترین نقطه، فرصت شناس بوده و به موقع به جبهه می‌آیند. اگر شب و روز ما پیشانی سپاس به خاک بسپاریم و دائماً شکر کنیم شکر نعمت حضور آن روز (۹ دی) نخواهد شد؛ چرا که امام زمان خشنود و شهدا راضی شدند، رهبری نیز در عالم سر بلند شد.

او با اشاره به حوادث اخیر درآبان عنوان کرد: افرادی پرچم فتنه را به دست گرفته بودند، اما پرچم از آن‌ها گرفته شد، اما جریان فتنه هنوز از بین نرفته چرا که آن‌ها به دنبال هر فرصتی هستند که ملت ایران را برای همیشه از استقلال، ثبات و پیشرفت‌شان بازدارند که جریان برجام یکی از این مسائل بود که در حلقه فشار استکبار جهانی بود.

خطیب موقت نماز جمعه ادامه داد: FATF یکی از حلقه‌هایی است که اصرار روی آن است، با برجام سفره مردم کوچک شد و گرانی‌ها سیر صعودی طی کرد. در مدت کوتاهی مردم تلخ‌ترین شرایط را چشیدند و در این رهگذر، امتحان افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاد.