به گزارش اکونا پرس،

 حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران، ضمن عرض سلام و ادب و تسلیت به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عج) به مناسبت سالروز شهادت حضرت صدیقه (س) و شهادت یار فداکار شایسته و سردار رشید و شهدای عزیز همراه گفت: هفته گذشته کشور ما آکنده  از عطر تقوای الهی در مراسم بزرگداشت این شهدای بزرگوار بود.

علی اکبری افزود: اگر برای حاج قاسم بخواهیم یک ویژگی شاخص مطرح کنیم می توانیم تقوای او را مثال بزنیم و همین کلمه  از شخصیت این شهید بزرگوار رمزگشایی کرده و نشان می دهد که شهادت او این روح مطهر را چنان رها کرد که جامعه ما و جامعه جهانی این عطر مطهر را استشمام کرد.

 خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: وقتی از حاج قاسم خواستند که برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اقدام کند چراکه از محبوبیت لازم برخوردار است، او جواب جالبی داد و  گفت  من نامزد گلوله ها هستم.

هرگاه از شهید سپهبد قاسم سلیمانی تعریف کرده و ویژگی ها و محسنات او را نام می بردند، دلش می خواست زمین دهن باز کرده و او را ببلعد. در مقابل از حاضران می پرسید که آیا شما قبول دارید که من آدم خوبی هستم؟ اگر این امر را قبول دارید در کنار جنازه من به خوب بودنم اقرار کنید.
علی اکبری با اشاره به وفات آیت الله رسولی محلاتی گفت: آیت الله رسولی محلاتی عالمی ارجمند بود که در همه سال‌های انقلاب به امام و رهبری خدمت کرد، همچنین او اهل فکر، قلم و صاحب نظر در عرصه تاریخ اسلام بود که از دوستان رهبری و از ارکان دفتر رهبری به حساب می‌آمد.

او با بیان اینکه از حسنات آیت الله روسلی محلاتی خدمتگذاری به نهاد نماز جمعه است، گفت: او از بدو تاسیس شورای نهاد جمعه در آن حضور داشته است و همه اعضای شورای سیاستگذاری نماز جمعه به این عالم مدیون هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه این هفته تهران با عرض تسلیت به خانواده جانباختگان مراسم تشیع شهید سردار سلیمانی در کرمان و حادثه هواپیمایی اخیر تصریح کرد: به ارواح مطهر شهیدان همراه حاج قاسم سلیمانی درود می‌فرستیم و به خانواده سردار سلیمانی خصوصا همسر ایشان تسلیت عرض می‌کنم، همچنین حضور سردار رشید دیگری در میدان با عنایت رهبر معظم کل قوا را به فال نیک می‌گیریم و برایش آرزوی توفیق داریم.

علی اکبری با بیان اینکه هفته بسیار عجیبی را پشت سر گذاشتیم، عنوان کرد: حاج قاسم با جامعه ما چه کرد؟ این شهید همان طور که رهبری فرمودند شجاعت و تدبیر را با هم در آمیخت و و حلقه‌های مقاومت موجود در منطقه را به هم وصل کرد و برخی دیگر از حلقه‌های مقاومت مانند حشدالشعبی، فاطمیون، زینبیون و حیدریون را به وجود آورد.

او ادامه داد: کار بزرگ حاج قاسم این بود که حلقه‌های مقاومت از پیش تشکیل شده و حلقه‌های مقاومت تازه تاسیس را به یک دیگر وصل کرد و همه را به فرماندهی کل مقاومت متصل کرد، نتایج این کار عظیم شهید سلیمانی عقیم ماندن توطعه استکبار جهانی در منطقه، پاک سازی داعش در منطقه، گسترش فرهنگ مقاومت در منطقه و تضمین امنیت ایران بود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی سردار صلح و امنیت است، گفت: امنیت سردار سلیمانی حاصل مقاومت بوده و مداوم است، اما امنیت حاصل شده از سازش دوام ندارد، معتقدم کار ویژ حاج قاسم و به تعبیر امام فتح الفتوح، تربیت عناصر مومن با نگاه تمدنی در منطقه بود.

علی اکبری اظهار کرد: خدا را شاکریم که در این مرحله حاج قاسم توانست تحسین امام جامعه را برانگیزد به همین دلیل خداوند اجر مجاهدتش را با شهادتش داد، اما حماقت دشمن با دستگاه تصمیم گیر آشفته اش که این حادثه تلخ را پدید آورد و متعاقب ان بیانیه رهبر معظم کل قوا نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی پدید آورد.

او با بیان اینکه در این نقطه عطف با تحلیل مسیر گذشته می توان برای اینده تصمیم گیری کرد، افزود: مردم حاج قاسم را دیدند اما در سیمای آن عرفان چمران، هوش بابایی، شجاعت خرازی، آینده نگری طهرانی مقدم و ایثار شهریاری را یکجا دیدند در جریان شهادت سردار سلیمانی از هویت انقلابی ما رونمایی شد و دشمن شناسی و تنفر از شیطان به اوج رسید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: مردم با اشاره به حاج قاسم جمال ولایت را مشاهده کردند و وحدتی بی نظیر با در |آمیختن اشک و خون ایجاد شد.