به گزارش اکونا پرس،

حجت الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمییسون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، ضمن تاکید بر برخورد با محتکران اقلام بهداشتی ، اظهار داشت:قانون کاملا دست دستگاه قضا را برای برخورد با محتکران باز گذاشته است و در این زمینه صراحت دارد.

وی با بیان اینکه احتکار اقلام بهداشتی به صورت مستقیم با سلامتی و جان مردم سر و کار دارد، افزود: قطعا از برخورد قاطع قوه قضاییه با محتکران حمایت می‌کنیم چرا که احتکار اقلام بهداشتی بازی با جان و سلامتی مردم و جنایتی بزرگ است.
سخنگوی کمیسیون قضایی با بیان اینکه نباید در برخورد با محتکران کوتاهی شود ،ادامه داد: حتی گران فروشی، سودجویی و سوء استفاده از این شرایط نیز خلاف انسانیت است.

حجت الاسلام نوروزی تصریح کرد: بنابراین چنین اقداماتی از قبیل احتکار یا تولید و عرضه محصولات تقلبی بهداشتی و درمانی در شرایط فعلی با توجه به اینکه با جان مردم سر و کار دارد اقدامی غیر اخلاقی، غیر شرعی و غیر انسانی است و باید برای آن اشد مجازات را در نظر گرفت.
نماینده مردم رباط کریم با تاکید بر اینکه :تشدید بحران در کشور جرم بزرگی است که می توان برای آن مجازات های سنگین در نظر گرفت ، گفت: در چنین شرایطی دست قاضی باز است و می‌تواند برای محاکمه محتکرانی که سلامت و جان مردم را به خطر می‌اندازند و به نوعی جنایت علیه بشریت مرتکب می‌شوند، سنگین‌ترین مجازات‌‌ها را در نظر گیرند.
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه تمام دستگاه‌های مربوطه باید برای تشدید نظارت‌ها بر شبکه توزیع و فروش اقلام بهداشتی و ضد عفونی نظارت داشته باشند، گفت: نباید در برخورد با این سودجویان کوتاهی شود.