به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه سید عباس موسوی تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در گسترش شهرک سازی و الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ را در راستای اجرای طرح ننگین ترامپ موسوم به معامله قرن توصیف و آن را به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه اینگونه اقدامات غیر قانونی را نقض قوانین بین المللی و تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه دانست و از سازمان ملل متحد و دیگر مجامع بین المللی خواست در چارچوب وظایف و مسئولیت‌های خود در مقابله با این تحرکات عمل کنند.
وی با اشاره به سوء استفاده رژیم اشغالگر قدس از شرایط جاری ناشی از شیوع کرونا، افزود: مردم مظلوم فلسطین همزمان با کرونا با ویروس هایی، چون اشغالگری، محاصره و تحریم در حال مبارزه هستند.
سخنگوی وزارت امور خارجه از سازمان‌ها و مجامع بین المللی و نیز کشور‌های جهان خواست تا به کمک مردم فلسطین بیایند و اجازه ندهند بار دیگر مردم مظلوم فلسطین از خانه و کاشانه خود آواره شوند.
موسوی در پایان با تاکید بر اینکه سرزمین فلسطین از آن مردم فلسطین است، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصلی این سرزمین و برپایی دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس است.