به گزارش اکونا پرس،

این گزارش ساعاتی بعد از آنکه جو بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام شد، از سوی واشنگتن پست منتشر شده است.

به گزارش پایگاه هیل، افراد نزدیک به برنامه‌های جو بایدن به واشنگتن پست گفتند، او در همین راستا برای پیوستن مجدد کشورش به توافقات تغییرات آب و هوایی پاریس که روز چهارشنبه آمریکا رسما آن را ترک کرد، برنامه ریزی می‌کند. او همچنان بر اساس گزارشها برنامه ریزی کرده تا خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی که قرار است از ششم ژوئیه ۲۰۲۱ اجرایی شود را لغو کند.

به نوشت واشنگتن پست، بایدن در عین حال می‌خواهد فورا ممنوعیتهای مهاجرتی دونالد ترامپ که بسیاری از کشورهای مسلمان جهان را هدف گرفت فسخ کرده و برنامه به تعویق انداختن استرداد مهاجران غیرقانونی کودک را مجددا اجرایی کند. بایدن در طول کمپینش متعهد شده به اینکه از اولین روز دولتش اقدام در قبال تمامی این مسائل را شروع کند.

بایدن حتی با وجود اینکه شنبه برنده انتخابات اعلام شد اما برنامه ریزی برای انتقال قدرت را از قبل از آن شروع کرده بود. نیویورک تایمز جمعه گزارش کرد، او برنامه ریزی کرده تا انتخابهایشان برای مناصب کابینه را حوالی عید شکرگزاری اعلام کند.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در سخنرانی در ویلمینگتون دلاور پیامهایی در خصوص اقداماتی که تیمش در نظر دارد فرستاد و گفت: در حالی که ما منتظر نتایج نهایی هستیم می‌خواهم مردم بدانند که برای انجام دادن کارها منتظر نیستیم.

یک منبع به هیل گفت، تیم انتقال قدرت جو بایدن تحت رهبری تد کافمن، همپیمان پر سابقه و رئیس دفتر سابقش قرار دارد.