به گزارش اکونا پرس،

محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در خصوص پایان مهلت سه ماهه آژانس بین المللی انرژی اتمی برای دسترسی به اطلاعات مراکز هسته‌ای ایران گفت: براساس قانون راهبردی مجلس، ما مصمم هستیم که این قانون اجرا شود چرا که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
رئیس مجلس افزود: بر همین اساس از اول خرداد ماه جاری و بر اساس پایان مهلت سه ماهه، حتما آژانس بین المللی انرژی اتمی حق دسترسی به تصاویر مراکز هسته‌ای ایران را نخواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی پیروزی مقاومت اسلامی و مردم فلسطین در سرزمین‌های اشغالی بر صهیونیست‌های غاصب را تبریک گفت.

محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس گفت: این مقاومت نشان داد که اگر امت اسلامی در سایه وحدت و همبستگی و مبتنی بر سنت‌های الهی، گام بردارد و بر مردم تکیه داشته باشد، مقابل رژیم اشغالگر، نسل کش و جنایتکار صهیونیستی که از پشتیبانی و حمایت کشور‌های غربی و آمریکا برخوردار است، پیروز خواهند شد.
رئیس مجلس ابراز امیدواری کرد: تکیه بر مردم و سنت‌های اسلامی همیشه سرلوحه کار‌ها باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر رعایت قانون در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر و روستا تاکید کرد.

محمدباقر قالیباف امروز در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان درباره رد صلاحیت تعدادی از نامزد‌های انتخابات شورا‌های شهر و روستا گفت: درصد رد صلاحیت‌ها نسبت به ثبت نام کنندگان در کل کشور کمتر از ۱۵ درصد است و فضاسازی‌های صورت گرفته در این زمینه درست نیست.

افزود: یک نفر هم نباید برخلاف قانون رد صلاحیت شود و من از هیأت‌های مرکزی نظارت می‌خواهم که این موضوع را به دقت مورد توجه قرار دهد.

رئیس مجلس همچنین گفت: امروز با نمایندگان استان فارس در مورد رد صلاحیت‌ها گفتگو داشتیم و تاکید بر اجرای قانون شد.