به گزارش اکونا پرس،

سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری امروز اعلام کرد طرح عدم تغییر ساعت رسمی از ابتدای سال ۱۴۰۲ اجرایی می شود و بر اساس این طرح، از ابتدای سال ۱۴۰۲ ساعت رسمی کشور تغییر نمی کند و دستگاهها نیز فرصت خواهند داشت تا خود را با این قانون تطبیق دهند.

در این قانون، ساعت رسمی کشور و ساعت کاری ادارات با یکدیگر تفکیک شد و دولت با توجه به شرایط جغرافیایی، اختیاراتی در ساعت کاری دارد.

به گفته طحان نظیف، در مصوبه قبلی زمان اجرای طرح مشخص نشده بود، اما در مصوبه جدید، نوشته شده که از سال ۱۴۰۲ قانون تثبیت ( عدم تغییر) ساعت رسمی کشور اجرا خواهد شد.

همچنین طرح جهش تولید دانش بنیان و طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار نیز از دیگر طرح‌هایی بودند که پس از بررسی در نشست شورای نگهبان تأیید شدند.

طرح تمدید در زمان تحویل قیر سال ۱۴۰۰ تا شهریور امسال هم با ایراد شورای نگهبان مواجه شد چراکه به گفته سخنگوی این شورا، طرح مذکور مغایر اصل ۵۲ قانون اساسی است و قانون بودجه، سالانه است اما با این وجود شورای نگهبان تلاش کرد نظر موافقان و مخالفان را در این باره مدنظر قرار دهد.

طحان نظیف در ادامه همچنین گفت: شورای نگهبان ناظر بر انتخابات است و درباره انتخابات الکترونیک، باید پیشنهادها و اقدامات وزارت کشور اعلام شود تا ما بتوانیم بررسی کنیم و به همین علت، شورای نگهبان نمی تواند مستقیم به موضوع انتخابات الکترونیک ورود کند.

به گفته سخنگوی شورای نگهبان زمان کافی برای اصلاح قانون انتخابات وجود دارد و کمتر از ۲ سال تا انتخابات مجلس زمان باقی مانده و  بسیار علاقمندیم انتخابات دوره دوازدهم مجلس با قانون جدید انجام شود، اما اگر چنین اتفاقی نیفتد، به قانون کنونی پایبند هستیم.