به گزارش اکونا پرس،

سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت یارانه گفت: بررسی اعتراضات به پایان رسیده و در همین مرحله پرداختی ها افرادی که مستحق تشخیص داده شدند یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز می شود و این یارانه از ماه اول به آنها پرداخت می شود.

وی ادامه داد: افرادی بودند که پیش از این از یارانه حذف شده‌اند و افرادی هم اصلا از قبل هم یارانه دریافت نمی‌کردند و برخی از این افراد در دهک یک تا ۹ قرار گرفتند و یارانه به آنان تخصیص داده شد.

سخنگوی دولت درباره وضعیت تیم ملی فوتبال و تغییر سرمربی گفت: فدراسیون فوتبال متولی موضوع، درخواست‌هایی از دولت داشت که دولت حمایت از تیم ملی را وظیفه خود  دانست و جلساتی با وزارت ورزش برگزار کرد. و وزیر ورزش در اردوی تیم ملی حاضر شد و گزارش را به دولت و خواسته های آنان را مطرح کرد.ملاقاتی با معاون اول انجام نشد اما ملاقات‌هایی با برخی افراد نهاد بود که خودم نشست هایی داشتم و دغدغه آنها را شنیدم.

علی بهادری جهرمی در ادامه گفت که خبر فعال شدن کریدور شمالی با ظرفیت ۳۰۰ کانتینر را داشتیم. این اقدام کمک می کند به مرور شاهد بازگشت جایگاه تاریخی و موقعیت جغرافیایی ایران در مناسبات اقتصادی منطقه ای از طریق ترانزیت خارجی باشیم.

 سخنگوی دولت درپاسخ به پرسش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان پیرامون برخورد قانونی با مقوله حجاب نیز گقت: قانون گسترش فرهنگ عفاف مصوبه سال ۱۳۸۴ و در همان زمان هم ابلاغ شده است. دولت با دسته بندی مردم برای ارائه خدمات شهروندی و عمومی مخالف است. همه مردم باید در چارچوب قانون و حقوق شهروندی از خدمات عمومی دولت بهره مند شوند. اجرای قانون و پایبندی به آن از سوی همه مردم و مسئولان لازم است.

علی بهادری جهرمی با بیان اینکه اساسا سیاست دولت برای صدور مجوز واردات خودرو مقابله با انحصار آن است و دیگری جبران شکاف بین عرضه و تقاضا است، گفت: استانداردها و ضوابط قانونی مشخصی برای همه سرمایه گذاران در زمینه خودرو پیش بینی شده است. اگر ضوابط تعیین شده که مورد ارزیابی وزارت صنعت قرار گیرند رعایت شوند، امکان فعالیت در مسیر واردات خودرو را خواهند داشت.

سخنگوی دولت در ادامه در واکنش به سولی درباره تحریم‌های آمریکا گفت که اعتیاد آمریکا به تحریم مسری شده است. این قبیل اقدامات بر اراده جمهوری اسلامی تاثیری ندارد. با جدیت مسیر رفع تحریمها را پیگیر هستیم.

علی بهادری جهرمی در خصوص معرفی وزیر رفاه هم گفت که قانون موعد را مشخص کرده است که فرصت سه ماهه است و طرح تشکیل وزارت بازرگانی نیز در انتظار تصمیم مجلس است.

به گفته سخنگوی دولت در پرونده تخلف نهاده های دامی، هیچگونه اختلاس، رشوه و فسادی صورت نگرفت. با ورود به موقع وزارت اطلاعات از بروز فساد پیشگیری شد. سوء جریانات و برخی تخلفات از نظامات اداری که صورت گرفت در مجموعه قوه مجریه رسیدگی و برخورد شد. هیچگونه ارز یا ریالی در اختیار شرکت خصوصی قرار نگرفت. رسانه ها از تکرار عناوین نادرست و تکدر ذهن مردم خودداری کنند.

علی بهادری جهرمی در ادامه با تاکید بر اینکه حفظ کرامت و امنیت ملوانان و کولبران از اولویت های دولت سیزدهم است، گقت: آیین نامه های سازماندهی کولبران و مبادلات تجاری ته لنجی نهایی شده و تنها چند اصلاحات ویرایشی دارد و در این آیین نامه ها چارچوپ هایی پیش بینی کردیم که این فعالیت ها به قاچاق منتهی نشود؛ ضمن اینکه مذاکرات متعددی برای فعال کردن بازارچه های مرزی با کشورهای همسایه داشته ایم در جهت حمایت از کولبران یا ملوانان انجام داده ایم.

سخنگوی دولت در پایان با تاکید مجدد بر اینکه در حوزه دارو هیچ افزایشی از پرداخت جیب مردم اتفاق نخواهد افتاد، گفت: بالعکس در شیوه اصلاح یارانه دارو هم داروهای متنوع تری در پوشش بیمه قرار خواهند گرفت و هم می توانیم ادعا کنیم پوشش بیمه ما همگانی شده است.

علی بهادری جهرمی در توضیح این موضع گفت که هر شهروند ایرانی که فکر می کند بیمه نیست به محض مراجعه به مراکز درمانی به طور خودکار تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و امروز هیچ ایرانی نیست که تحت پوشش بیمه نباشد؛ اتباع بیگانه هم مسیر قانونی را طی کنند تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.