به گزارش اکونا پرس،

مسعود ستایشی در نشست خبری گفت: علم خونخواهی خون‌های به ناحق ریخته شده در دستان قوه قضاییه است. بر اساس تدابیر متخذه با سرعت و دقت و با متضمن مولفه صحت، بدون چشم پوشی از حق امنیت به وظیفه خود عمل می‌کنیم و تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند. قوه قضاییه از خون شهدا نخواهد گذشت و نمی‌گذارد خون شهدا پایمال شود.

ستایشی سخنگوی قوه قضاییه با تسلیت به ملت داغدار ایران در اثر جنایات تروریست‌های مسلح بیان کرد: صحنه هایی که در روزهای اخیر در صحنه و میدان برخی از شهر های مختلف کشور رخ داد به خوبی عمق برنامه های دشمن و خواب‌های آشفته آنها را برای آینده ایران یکپارچه و سربلند را نشان داد.

وی افزود: همان‌هایی که از سوی جنایتکاران تابلو دار بین الملی مسلح شده اند تا امنیت عمومی را مخدوش سازند همان‌هایی هستند که در پشت رسانه های پر رنگ و لعاب، تروریست ها را تجهیز و تشویق می‌کنند. اینکه امروز دشمن رسما پرده از چهره انداخته و در شبکه‌های مجازی دستور قتل، آتش و خونریزی می دهد به خوبی نشان می‌دهد دشمن امروز از عدم همراهی مردم ایران اسلامی سخت خشمگین است. دشمن از شکست اعتصاب‌های فراخوانده عصبانی است.

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: برنامه دشمن این بود که عموم جامعه را با ایجاد شبهات پی در پی در جنگ های شناختی و ترکیبی جدید به صحنه بیاورد و از ظرفیت مردم با نام اعتراض علیه برخی از دستگاه ها استفاده کند که موفق نشد.

وی با اشاره به رگبار بستن مردم بی دفاع، حافظان امنیت و کشتن جوانان ملت با چاقو، قمه و سلاح گرم در کف خیابان و کشته سازی از مقتولینی که خود با اسلحه گرم به قتل رساندند، گفت: این اقدامات نشان از نقشه شومی می‌دهد که با آگاهی مردم دفع شد.

ستایشی ادامه داد: تروریست‌‎های رسانه‌ای از ابتدا صحنه آرایی را مهیا و تروریست‌های کف خیابان را تسلیح کردند و خود دستور به رگبار بستن مردم بی دفاع، کودکان، زنان و مدافعان مظلوم امنیت را صادر کرده است. قاتلانی که برای خون به ناحق ریخته مردم شادی می‌کنند اما با تغییر چهره در رسانه خود فاز دیگری از این عملیات آلوده را پیش گرفته اند.

وی با بیان اینکه دشمنان بدانند که مقابله مردم با تروریست‌ها سخت و پشیمان کننده است، گفت: تروریست‌ها با این رفتار نشان می‌دهند که حتی حاضر نیستند هزینه اقدام ناجوانمردانه و کور خود را پذیرفته و برای این منظور دست سیاه و به خون رنگین شده خود را مخفی کنند.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: ملت ایران سابقه سیاه منافقان و ترورهایشان در دهه ۶۰ و سابقه ترورهای تجزیه طلبان در مرزهای غربی را فراموش نخواهند کرد. خوب است تا دشمنان به نگاه عقبه ذهنی مردم نسبت به این اقدامات بیندازند و نگاهی به نقره داغ شدن نزد ملت ایران داشته باشند تا دریابند نگاه مردم در برخود با تروریست چه طعمی دارد.

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: عَلَم خونخواهی خون‌های به ناحق ریخته شده در دستان قوه قضاییه است. بر اساس تدابیر متخذه با سرعت و دقت و با متضمن مولفه صحت، بدون چشم پوشی از حق امنیت به وظیفه خود عمل می‌کنیم و تروریست‌ها را در هر موقعیتی باشند به سزای اعمالشان خواهیم رساند. قوه قضاییه از خون شهدا نخواهد گذشت و نمی‌گذارد خون شهدا پایمال شود.

ستایشی بیان کرد: در آبان ماه ۲۱ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق معاملات دستگیر و تفهیم اتهام شده‌اند. ۸ نفر از این افراد بلافاصله آزاد شدند و ۱۳ نفر دیگر که مرتکب اعمال مجرمانه شده بودند با صدور قرار بازداشت موقت در زندان هستند. در رابطه با ارز فردایی ۱۴ نفر دستگیر و تفهیم اتهام شدند.