به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2 ، مجید فلاح  با اعلام این خبر گفت:  فعالیت و استقرار  فودکارها  زیرپل اوین  به لحاظ سد معبر  ایجاد کرده ، مشکلات ترافیکی و حوادث رانندگی را در بزرگراه شهید چمران موجب شده بودند  که درهمین راستا جمع آوری فودکارها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: فعالیت شبانه این فودکار، علاوه بر مشکلات ترافیکی ،به لحاظ تولید و پخش زباله در محل، آلودگی های بصری و زیست محیطی را در معابر شهری ایجاد کرده بود

وی با اشاره به اینکه فعالیت فودکارها نیازمند اخذ مجوز هستند افزود: با توجه به اینکه فود کار فعال در این محل ،فاقد مجوز بود،مدیریت شهری منطقه نسبت به جمع آوری و آزاد سازی معابر دراشغال آنها اقدام کرد .

فلاح گفت:  در همین راستا در گام نخست اخطارهای  لازم درچند مرحله  جهت  عدم فعالیت و ترک محل به صاحبان این کسب و کار ابلاغ گردید  و پس از عدم تمکین و توجه به اخطارهای ابلاغی، دریک فرایند قانونی و اخذ دستور قضایی خودروها از محل جمع آوری شد.

شهردار ناحیه9  افزود:  سد معبر در فضاهای شهری تجاوز به حقوق شهر و شهروندان محسوب می شود که با پیگیری های صورت گرفته و همکاری معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ، این فضا از تصرف این افراد آزاد شد.