به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محمد آخوندی عضو و رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، میثم مظفر رییس کمیته بودجه و نظارت مالی و احمد صادقی رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند به همراه تورج فرهادی شهردار منطقه از پروژه بازگشایی خیابان رحمان جنوبی به شقایق بازدید کردند.

در این بازدید اعضاء شورای اسلامی شهر تهران در جریان رفع معارضات ملکی در مسیر بازگشایی این معبر، خارج شدن محلات ناحیه دو از بن بست،اجرای محوطه سازی، تکمیل فضای سبز، احداث ورودی از شقایق به رحمان درآینده نزدیک وکاهش بار ترافیکی قرار گرفتند.

بهسازی خیابان نیایش با اجرای عملیات جدول کشی، پخش آسفالت، ایجاد کانیو، هدایت آب های سطحی به کانال و در ادامه جانمایی مبلمان شهری در این معبر از پروژه های مورد بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ناحیه دو این منطقه بود.

در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر از محل احداث آمفی تئاتر رو باز بوستان شهید کاظمی که بیش از 17 سال رها شده بازدید و از مدیریت شهری برای تبدیل فضای بی دفاع شهری به فرصتی برای گذراندن اوقات فراغت شهروندان قدردانی کردند.

همچنین بهسازی و بازسازی پایانه اتوبوسرانی شهید سروری با اجرای عملیات آسفالت، ایجاد سایه بان، تعویض نیمکت ها و ایجاد گالری شهری بر روی جداره های این پایانه از دیگر مکان های مورد بازدید در طرح رصد 2 بود.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بازدید از روند اجرایی پروژه های مصوب سال 1401 از محل احداث چمن و رختکن بوستان نسترن،مسجد حضرت ابوالفضل (ع) که با پیشرفت 45 درصد متوقف و در سال جاری تکمیل و به بهره برداری رسید بازدید کردند.

همچنین بهسازی خیابان سهیل مرکزی و جنوبی با لوله گذاری جمع آوری آب های سطحی برای جلوگیری از مشکلات زیست محیطی از دیگر پروژه های مورد مشاهده بود.

در حاشیه این بازدید تورج فرهادی شهردار منطقه با اشاره به عدم تکمیل شبکه فاضلاب شهری در بخش هایی از ناحیه سه بر ضرورت احداث تصفیه خانه خانه جنوب غرب و تکمیل این شبکه به منظور تسریع در فرایند آبچرخانی در این منطقه تأکید کرد.

پروژه احداث خیابان های 35 متری پاییزان، شیر چنگ،35 متری پونه و سرای محله اسماعیل آباد از پروژه های توسعه محلی اجرا شده در سال ۱۴۰۱ منطقه 19 بود که مورد بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت. 

همچنین پروژه های احداث فاز دوم تصفییه خانه خلیج فارس با ظرفیت۷۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز برای تصفیه فاضلاب بخشی از ناحیه سه و مرتفع شدن نشست آزادگان از دیگر مکان های مورد بازدید بود.