به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 15 شهر تهران که با حضور شهردار و رئیس ستاد بازآفرینی منطقه، مدیرعامل سازمان نوسازی، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران و روسای دستگاه های اجرایی منطقه و مدیران مجموعه ستاد بازآفرینی تشکیل شد ، موضوعات و چالش های محدوده های ناکارامد منطقه 15 مورد بحث و بررسی قرارگرفت و هریک از دستگاه ها برنامه های خود را اعلام کردند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این نشست با اشاره به افزایش محدوده های بازآفرینی بر اساس شاخص های جدید، اعلام کرد: محدوده بافت های فرسوده در منطقه 15 از  295 هکتار به 400 هکتار افزایش پیدا کرده و این امر به ما کمک می کند بتوانیم مشوق ها را در مقیاس وسعیتر پیش برده و روند نوسازی بافت های فرسوده در منطقه را تسریع کنیم.

هدایت به اثربخشی مشوق های نوسازی اشاره و عنوان کرد: در سال گذشه 1300 پروانه نوسازی در منطقه 15 صادر شده و پیش بینی می شود در سال جاری به 2000 پروانه برسد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که تکالیف قانونی دستگاههای اجرایی برای بازآفرینی و نوسازی به همت دفاتر توسعه محلی منطقه مشخص شده، از نمایندگان دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه خواست تا تمام نیازها را بر اساس اولویت های مشخص شده احصاء نمایند.

تهیه نقشه های اجرایی برای پلاک های فرسوده، آمادگی برای بازآفرینی کارخانه ارج، رفع مشکلات اسنادی املاکی که پیشتر بصورت مشارکتی یا پیمانکاری در منطقه ساخته شده و پیشبرد موضوعات مربوط به توانمندسازی اجتماعی از دیگر مباحثی بود که مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این جلسه مطرح کرد.

شایان ذکر است با توجه به شناسایی 128 تیر معارض نوسازی، مقرر شد جابجایی 40 تیر برق در اولویت جابجایی قرارگیرد. همچنین با توجه به نیاز 68 شیر هیدرانت در محله های بافت فرسوده منطقه، آتش نشانی با تأمین شیرهای آتش نشانی برای نصب، موافقت کرد. باتوجه به مسائل مطرح شده از سوی کمیته امداد، بشیری معاون هماهنگی امور عمرانی با تخصیص اعتبار 700 میلیون تومانی برای تعمیر و تجهیز مراکز توانبخشی از شهر تهران موافقت کرد.

همچنین با توجه به پیشرفت فیزیکی 40% احداث کلانتری اتابک، مقرر شد معاونت مهندسی فراجا نسبت به تخصیص اعتبار به تکمیل این پروژه اقدام نماید.