به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، در این جلسه رضا محمدی با اشاره به توزیع انبوه نذورات مردم در ظروف یکبار مصرف در ایام عزاداری امام حسین(ع)، بر اهمیت ارتقاء کیفیت نظافت شهر در ماه محرم تاکید کرد و اظهار داشت: در طرح روضه رضوان که در ایام محرم اجرا خواهد شد، ضمن تجهیز هیات ها و تکایا به مخزن و کیسه جمع آوری پسماند، در نظر است از ظرفیت مردمی هیات ها استفاده کنیم و آن دسته از عزادارانی که علاقمندند داوطلبانه به نظافت معابر اطراف حسینیه و هیات خود بپردازند می توانند با مراجعه به سامانه khadem.tehran.ir ثبت نام و اعلام آمادگی کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: پس از تکمیل فرآیند ثبت نام افرادی که قصد مشارکت در این طرح و نذر فرهنگی را دارند، ناظران سازمان با ثبت نام کنندگان تماس گرفته و تجهیزات لازم برای نظافت اطراف هیات را در اختیار آنها قرار می دهند و روزانه به آنها مراجعه و پسماندهای جمع آوری شده را از آنها دریافت می کنند. البته که در این میان پاکبانان زحمتکش شهرمان همچنان به وظایف خود عمل می کنند و ما هر شب پس از پایان مراسم عزاداری، تمامی شهر را به صورت کامل نظافت می کنیم.

وی گفت: با این وجود، حضور داوطلبانه خادمان روضه رضوان ضمن ثواب خدمت به عزاداران امام حسین (ع) کمک بزرگی به پاکبانان نیز خواهدبود. در این میان با توجه به تعداد افرادی که در این طرح مشارکت کرده اند تعدادی بر اساس قرعه کشی برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا انتخاب و برای خدمت به زائران حسینی به این شهر اعزام خواهندشد.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت فعلی نظافت و پاکسازی شهر خطاب به معاونان خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، گفت: وضعیت نظافت و نگهداشت شهر مطلوب و در خور شأن شهروندان نیست و باید با همت و تلاش دست جمعی چهره شهر را زیباتر و پاکیزه تر کنیم. باید مردم تغییر و تحول در نظافت و پاکسازی شهر را احساس کنند و این مهم تنها با همت و اراده شما محقق خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های مختلف انجام شده برای بهبود نگهداشت شهرافزود: در نظر است همزمان با اجرای طرح های نظافت شهری، به مدت یک ماه نسبت به اجرای برنامه ویژه به منظور تحول محسوس در وضعیت نگهداشت اقدام شود؛ بدین صورت که با تقسیم هر ناحیه به ۷ پهنه و اختصاص هر روز هفته به یک پهنه، با بسیج تمامی امکانات ناحیه، نظافت و رفت و روب در یک محدوده خاص بطور ویژه انجام شود. با توجه به این برنامه، طی هر هفته به صورت قطعی محدوده منطقه یک بار به صورت کلی نظافت می شود که با توجه به گرمای هوا این امر ضروری است.

محمدی با بیان اینکه باید تمامی مخازن زباله و اطراف آنها شستشو و گندزدایی و تعمیر و نوسازی مخازن فرسوده انجام شود، تصریح کرد: شهروندان باید ظرف مدت یک ماه تغییر در سطح نظافت و رفت و روب را احساس کنند و باید با برنامه ریزی چندماهه به سطح قابل قبول و مطلوب برسیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان این نشست ضمن استماع نظرات، پیشنهادها و درخواست های معاونان خدمات شهری حاضر در جلسه، بر اهمیت نظارت بر همه مفاد مورد تعهد پیمانکاران در قراردادها و رعایت موازین اخلاقی و جلوگیری از هرگونه خواسته خارج از تعهدات آنها تاکید کرد.

در پایان این نشست، رضا محمدی از زحمات و تلاش‌های مهدی هوشیار تشکر و تقدیر و حسین شهابی را به عنوان سرپرست جدید معاونت هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند معرفی کرد.