به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت پسماند؛ عصر روز سه‌شنبه -۱۰ مرداد ۱۴۰۲- نشست هم‌اندیشی علیرضا زاکانی شهردار تهران با مسئولان سازمان مدیریت پسماند شهرداری پایتخت برگزار شد.

در ابتدای این نشست، زاکانی با اشاره به انتصابات اخیر در مجموعه مدیریت شهری گفت: مدیریت پسماند یکی از مهم‌ترین موضوعات پیشروی شهرداری تهران و مورد مطالبه شهروندان است. به همین دلیل هم آقای محمدی که از شهرداران خوب مناطق بودند، به‌عنوان رئیس سازمان مدیریت پسماند منصوب شدند.

شهردار تهران در ادامه پیرامون مسئله نظافت و مدیریت پسماند تهران افزود: در مسئله رفت‌وروب شهری اگرچه خیابان‌های شهر وضعیت آراسته‌ای دارد، ما اما به این حد قانع نیستیم. نه‌تنها سطح خیابان‌های اصلی، بلکه معابر درجه‌دو و کوچه‌های مختلف شهر نیز می‌باید وضعیت آراسته‌ای داشته باشد. تأمین نظافت پایتخت از خیابان‌ها تا درب منزل شهروندان، بر عهده شهرداری است.

وی ادامه داد: فلسفه پسماند و حل معضلات این حوزه در چند کلمه و البته برنامه‌ریزی دقیق و منسجم برای تحقق این عبارات خلاصه می‌شود. این کلمات عبارت‌اند از: کاهش تولید، تفکیک در مبدأ، انتقال ایمن، بازیافت حداکثری و امحای زیست‌پذیر که البته در بحث تنظیف و نگهداشت شهر هم رفت‌وروب مناسب به آنها اضافه می‌شود. اگر همین کلمات را به‌صورت دقیق و درست مدنظر قرار دهیم و برای آنها برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم می‌توانیم مشکلات شهر را حل کرده و رضایت مردم را جلب کنیم.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مدیریت پسماند در تهران اما متأسفانه بازیگرانی دارد که به‌وسیله آنها و باتوجه‌به شرایط کنونی نمی‌توان به اهدافی که دررابطه‌با مسئله نظافت شهری متصور است، رسید. زیرا برخی از پیمانکاران و فعالان این عرصه مطلقاً نسبت به عملکرد خود پاسخگو نیستند.

شهردار تهران در خاتمه ابراز امیدواری کرد با حضور تیم مدیریت جدید در این سازمان و طراحی برنامه‌های دقیق، گلایه‌های برخی شهروندان از اوضاع نظافت و مدیریت پسماند پایتخت، مرتفع و زمینه رضایتمندی حداکثری آنان فراهم شود.