به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه در بیست و چهارمین بازدید خود از محلات شمال تهران با حضور در بین اهالی محله امامزاده امامزاده قاسم(ع) با تاکید مطلب فوق، اظهار کرد: در محلات امامزاده قاسم(ع)، آبک و گلابدره در گیت های ورودی دوربین نصب شده است و هر گونه تردد در این مبادی رصد می شود و در چند ماه اخیر با همکاری دادستانی و کلانتری با ساخت و سازهای غیر مجاز در محله آبک برخورد و اقدام به اجرای حکم شد.

صباغ خاطر نشان کرد: برخی محلات مانند چیذر،درکه، اوین و گلابدره مشکل ساخت و ساز و مجوز اندک در طبقات دارند که در حال حاضر طرح موضعی از طریق معاونت شهرسازی و مشاور آماده شده تا میزان ساخت و سازها در این محلات ساماندهی شود.

او زهکشی در پارکینگ عمومی میدان امامزاده قاسم(ع) را یکی از اقدامات مهم در این محله عنوان کرد و گفت: پارکینگ میدان امامزاده  قاسم (ع) به علت نفوذ آب خطرناک شده بود که مجوزهای لازم برای حفاری صادر شده و عملیات زهکشی و انتقال آب در آن با دو اکیپ فعال آب و فاضلاب در حال انجام است تا به اگوی شهری وصل و وضعیت تثبیت شود.

صباغ با اشاره به پایش محله ها نیز تصریح کرد: پایش محلات در همه محله‌های شمال تهران در حال انجام است و همه نیازهای محلی مصوب و همه معاونین مکلف به پیگیری موارد هستند و بعد از یک سال در مساجد محله این مصوبات پیگیری خواهد شد.