به گزارش اکونا پرس،

به  نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2 ، علی اصغر طاهری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به ضرورت نور پردازی در نشاط بصری و ایجاد امنیت فضاهای شهری گفت: با توجه به اهمیت روشنایی در افزایش امنیت بوستان ها وفضاهای شهری ،طرح تامین و افزایش روشنایی بوستان ها و فضاهای بی دفاع شهری  قالب پروژه های توسعه محله ای اجرا شد.

وی افزود: اجرای پروژه ساماندهی فضاهای بی دفاع شهری و تأمین روشنایی در معابر و بوستان ها از جمله مهم ترین پروژه هایی هستند که با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و کاهش آسیب های اجتماعی و معضلات ناشی از ایجاد فضاهای بی دفاع شهری انجام شده است.

طاهری خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه های زیست محیطی مدیریت منطقه درکاهش مصرف انرژی، تامین روشنایی بوستان ها ،اقدام به نصب پرژکتورهای کم مصرف با توان بالا در بوستان های شهداء ، اشرفی و فضای سبز خیابان تهران ویلا، خیابان سرو شرقی جنب محوطه بیمارستان پارسیان کرد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اینکه  اجرای این طرح درسایر بوستان ها و فضای سبز محدوده براساس اولویت بندی صورت گرفته اجرا می شود،گفت: با توجه به وجود 214 بوستان فرامنطقه ای و محلی در منطقه۲ ، روشنایی فضاهای سبز منطقه و بوستانها به عنوان یکی از مهمترین فضاهای شهری بهسازی و ساماندهی می شود.