به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه19، تورج فرهادی با اشاره به اهتمام ویژه منطقه برای استفاده از این فرصت  افزود: برای اجرایی شدن بند (ت) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کشور پس از ابلاغ دستورالعمل در گام نخست پالایش و بررسی پرونده های دارای آرای ماده صد که  110 پرونده که مشمول شرایط بند (ت) هستند شناسایی شد.

او ادامه داد: پس از شناسایی این املاک در ناحیه یک، دو و سه  داخل محدوده شهری 45 نفر از مالکان مراجعه کردند که 9 پرونده  به دلیل عدم رعایت اصول سه گانه ( فنی بهداشتی، شهرسازی و استحکام بنا) و یا عدم احراز مالکیت مالک تایید نشدند و یک پرونده نیز به دلیل اجرای رأی توسط مالک از آمار کسر شد.

ضمن اینکه سایر پرونده ها با طرح و بررسی در شورای معماری و شهرسازی مورد تایید قرار گرفت که هم اکنون در حال طی کردن فرآیند  اداری و اخذ مدارک تکمیلی به منظور چاپ فیش عوارض است. 

 فرهادی بیان کرد: در گام دوم موضوع به مالکین وذینفعان املاکی که شامل این ماده قانونی می‌شوند با اطلاع‌رسانی به وسیله نصب بنر  در معابر، دعوت از مالکین به وسیله ابلاغ دو رای اخطاریه و پخش اطلاعیه و همچنین برگزاری جلسات توجیهی انجام شد.

شایان ذکر است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و بافت شهرسازی منطقه 19 تا کنون حدود نیمی از آمار اعلامی احصاء شده این منطقه در طی مسیر اداری است که در کنار این آمار، دیگر پرونده های شهرسازی که مطابق بند (ت) تبصره 6 قانون بودجه کشور سال 1402 قابل توافق در حال بررسی است.

شهردار منطقه عدم رعایت اصول سه گانه، عدم احراز مالکیت  و مشارکت شهروند، تجاوز به معابر عمومی و املاک مجاور و احداث بنا در فضای سبز را از دلایل عدم تایید مطابق با بند (ت) برشمرد.

این مسئول افزود: تمام مالکان وذینفعان که املاک آنها دارای رأی تخریب است می توانند از این فرصت فراهم شده برای تعیین تکلیف وضعیت ملک خود استفاده کنند.