به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، نصرتی شهردار منطقه اجرای پروژه‌های توسعه محله‌ای را یکی از رویکردهای مهم در برنامه‌ریزی شهری عنوان کرد و گفت: پروژه‌های توسعه محله‌ای چنانچه به درستی اجرا شوند، زمینه ساز حل بسیاری از معضلات شهری بوده و بستر مناسب برای پیاده سازی صحیح سیاست‌های شهری در محلات را فراهم می‌ سازد.

شهردار منطقه22 افزود: ساماندهی معابر، اجرای عملیات آسفالت مکانیزه، عملیات مرمت و بازسازی ،احداث سرویس‌های بهداشتی، عملیات لکه‌گیری و مرمت آسفالت، ساماندهی و رفع خطر ساختمان‌های اداری و تجاری مربوط به منطقه، مرمت انهار و جداول، پیاده‌روسازی و مناسب‌سازی مسیرهای دسترسی برای سهولت در تردد معلولین، عملیات بازسازی معابر بوستان‌ها و ... از جمله فعالیت‌های درنظر گرفته‌شده با هدف توسعه محلات در نواحی ۶گانه سطح منطقه به شمار می‌روند.

مهری معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه ۲۲ نیز در این خصوص گفت: به لطف خدا و ورود شهردار محترم منطقه در بحث پروژه‌های در دست ساخت منطقه و بررسی جزییات آنها به نتایج خوبی در این زمینه رسیده ایم‌.

وی افزود: یکی از بحث‌های مهمی که در این زمینه وجود داشت اینکه برخی از کد پروژه‌ها در بین بعضی از واحدها پاس کاری می شد و در جلسه کمیته فنی منطقه این پروژه ها تعیین تکلیف و بلاتکلیفی موجود در این خصوص برطرف شد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی منطقه ۲۲ افزود: تا به امروز چندین جلسه کمیته فنی برگزار شده که آخرین جلسه حدود ۵ ساعت به طول انجامید و به شکل ریز به تمامی پروژه ها پرداخته شد و در جلسه نهایی به نتایج بسیار خوبی رسیدیم.

مهری تصریح کرد: در کمیته فنی منطقه، تمامی کد پروژها بصورت تفکیک هر یک از حوزه‌ها بررسی شد. در حال حاضر ۴۵ پروژه توسعه محله‌ای در قالب طرح من شهردارم و ۱۵ پروژه احداثی در منطقه۲۲ وجود دارد. تلاش خواهیم کرد پروژه های فعال را افزایش داده و برای هر یک از آنها با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و همچنین اقداماتی که توسط هر یک از حوزه ها در این خصوص انجام می شود پروژه ها را به یک سرانجامی برسانیم.