به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2 ،   اکرم رجای با اشاره به اجرای طرح حمایت از مدارس اظهار داشت:  در راستای سیاست های مدیریت شهری در حمایت از مدارس ، طی تفاهم نامه ای که با اداره آموزش و پرورش منعقد شد تعداد42 مدرسه در چهار محور عمرانی، تجهیزی ، مناسب سازی  وبرنامه ای شامل توسعه و بازسازی مدارس، تجهیز امکانات و برنامه های فرهنگی، ورزشی و تفریحی و علمی و آموزشی تحت پوشش حمایتی قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اهمیت نقش مدارس و دانش آموزان در توسعه و تعمیق فرهنگ شهروندی، تصریح کرد: اختصاص بودجه سالانه برای حمایت از مدارس شهر تهران در زمینه های عمرانی، تجهیزی و برنامه ای از سیاستهای مدیریت شهری است .

رجای ، کمک به ارتقای سطح خدمات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و بهداشتی در مدارس را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: مدیریت شهری با اجرای این طرح در راستای کمک به تجهیز، بهسازی و نوسازی، ایمن سازی و بازسازی محیط‌های آموزشی، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی دانش آموزان و افزایش سطح همکاری‌ها و تعاملات میان بخشی دستگاه های مختلف مرتبط با مدیریت شهری در زمینه مسایل آموزشی و مراکز تحصیلی و آموزشی گام بر می دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در زمینه توسعه و بازسازی مدارس اذعان داشت: براساس کارشناسی انجام شده و شناسایی و طبقه بندی نیازهای مدارس ، مجموعه ای از فعالیت های عمرانی اعم از نقاشی و رنگ آمیزی فضاهای داخلی و بیرونی مدارس ، ، احداث و بازسازی آبخوری ها و سرویس های بهداشتی، تجهیز اتاق ورزش و لوازم ورزشی  و... پیش بینی شده است که همزمان با تابستان این اقدامات در حال اجرا است

معاون شهردار منطقه 2 گفت:طبق نیاز سنجی صورت گرفته از سوی اداره آموزش‌های شهروندی بامشارکت معاونت فنی و عمرانی  فعالیت‌های عمرانی در مدارس منتخب این منطقه آغاز شده است.

به گفته رجای با همکاری اداره زیباسازی منطقه  نمای بیرون و محوطه داخلی 5 مدرسه محله تهران ویلا به عنوان محله دوستدار کودک با طرح های هنری ،نقاشی می شود.