به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲،مهدی صالحی  در این نشست که صاحب مدیرکل سلامت شهرداری تهران  و جمعی از پزشکان حضور داشتند گفت: از دیدگاه اسلام پزشک و فعالیت حرفه ای طبیب از جایگاه و مرتبه رفیع و قداست خاصی برخوردار است، آن‌چنان که احیای جانی برابر با حیات همه جان هاست .

وی افزود:جهادگران سلامت و درمان با حماسه آفرینی ها در  دوران دفاع مقدس  و شیوع ویروس کرونا به ما آموختند که انسانیت مهمترین و عظیم ترین صفت بشریت است و می توان با نیکویی و صداقت و راستی و تلاش و وجدان بیدار قدم‌هایی را پیمود که به هیچ‌وجه قابل قیاس با مسایل دنیوی نیست و این موضوع بسیار قابل توجه و احترام است.

 صالحی گفت: منطقه۲ با وجود مراکز بهداشتی و درمانی متعدد و استقرار پزشکان به عنوان منطقه گردشگری و سلامت شناخته شده است و مدیریت شهری تلاش دارد تا درزمینه ارتقای  سلامت شهروندی گام بردارد و دراین زمینه تعامل و همکاری خوبی با مراکز حوزه بهداشت و درمان دارد.

حمید صاحب ،مدیرکل سلامت شهرداری تهران در ادامه این نشست ضمن قدردانی از تلاش پزشکان گفت: پزشک ضامن سلامت جامعه و امنیت روحی بیماران است که درد جسم را با روح بلند خود، در سایه لطف الهی التیام می بخشند و سلامت در آموزه‌های دینی و فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی دارد. در این راستا حرفه مقدس پزشکی علاوه بر تندرستی و سلامت جسم، سلامت روح را نیز در برمی گیرد.

وی افزود:توجه به نقش فرهنگی و اجتماعی پزشکان موضوعی است که مدیریت شهری نسبت به آن توجه ویژه ای دارد و  همواره بر افزایش دانش شهروندان در مراقبت از سلامت جسمانی و روانی تاکید دارد

لازم به ذکر است دراین نشست که به مناسبت گرامیداشت روز پزشک برگزار شد از پزشکان منطقه تقدیر شد.