به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22، عظیمی در این باره اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به خیل عظیم جمعیتی که برای تردد به داخل کشور و یا ورود به خاک عراق، مرز خسروی را انتخاب کرده اند و همچنین همکاری‌های بین بخشی صورت گرفته بین سازمانها و نهادهای مربوطه، در این پایانه مرزی شاهد تردد روان و ایمن زوار حسینی هستیم.

وی افزود: پیاده روی زوار اربعین برای حضور در بزرگترین تجمع انسانی دنیا در شهر کربلا یک تجمع انبوه و باشکوه است که با سایر تجمعات تفاوت‌های بارزی دارد. ممکن است در حرکت جمعیتی به این وسعت که از هر قشر و با هر سنی در مسیرهای منتهی به شهر کربلا در حال حرکت هستند؛ رویدادها و اتفاقات خاصی صورت پذیرد. لذا افزایش ضریب ایمنی شرکت کنندگان در این مراسم برای ما مهم و حیاتی بشمار می رود.

رئیس ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه 22 یادآور شد: دستیابی به این هدف یعنی تامین امنیت جانی و مالی زائرین در طول مسیر و یا مدیریت بحران ها در صورت وقوع، کمک به پیشگیری و کاهش آلام و خسارت‌ها، نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در مواجهه با مشکلات بوجود آمده است و به لطف خدا این همکاری ها از سوی تمامی سازمانها و نهادهای مستقر در این پایانه مرزی با هممکاری استانداری کرمانشاه تا به امروز در حال انجام است.