به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، وضعیت نظافت و نگهداشت شهر که با تأکید دکتر زاکانی شهردار محترم تهران به یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری تهران تبدیل شده به‌صورت مستمر و شبانه‌روزی مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرد.

 رضا محمدی دراین‌خصوص گفت: در نشست‌هایی که با مدیران خدمات شهری مناطق و همچنین پیمانکاران حوزه تنظیف برگزار شد، موضوعات و ملاحظات را مطرح و خط‌مشی شهرداری تهران را در حوزه نظافت و نگهداشت شهر ترسیم و تبیین کردیم. در این جلسه با پیمانکاران که بازوی اجرایی شهرداری در تنظیف شهر هستند، ضرورت بازگشت ناوگان مکانیزه تخصصی نظافت مورد تأکید قرار گرفت و خوشبختانه شاهدیم که معابر اصلی و بزرگراه‌ها میزبان ماشین‌های مخزن شور، گاردریل شور و جاروی بزرگراهی هستند. بزرگراه‌های تهران با ماشین‌های تخصصی نظافت می‌شوند و تفاوت و افزایش نسبی سطح پاکیزگی و نگهداشت در این معابر مشهود است.

 مسئول طرح یکپارچه تنظیف و نگهداشت شهر تهران افزود: بازدید و نظارت بر عملکرد مناطق و نظافت به‌صورت محله محور به‌صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود و طی دو روز گذشته مناطق 15،16،18،10،9،2،3 و یک مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی تأکید کرد: در حالت کلی وضعیت نگهداشت شهر بهتر شده؛ اما هنوز با نقطه مطلوب و رضایت شهروندان فاصله زیادی داریم. اما دراین‌بین منطقه 16 و 3 عملکرد مناسبی داشتند که در تماس با معاونین خدمات شهری این مناطق ضمن بیان سطح انتظارات از آنها تقدیر و تشکر کردیم.