به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 22، محمد طیب صحرایی در دیدار با مسعود نصرتی شهردار منطقه 22 تهران در سخنانی خاطرنشان کرد: توفیقی برای ما در استانداری کرمانشاه است تا در کنار شهرداری تهران به زائرین حسینی خدمت کنیم و زحماتی که در سالهای اخیر در این نقطه از کشور کشیده شده را با یک مشارکت حداکثری و بهره برداری از ظرفیتهای شهرداری تهران در سالهای آینده برای خدمات رسانی بیشتر و بهتر در سالهای آینده بکار ببریم.

وی در ادامه از اربعین به عنوان یکی از مانورهای عظیم فرهنگ و تمدن اسلامی یاد کرد و گفت: با توجه به تلاش های صورت گرفته و زیرساختهایی بسیار خوبی که در مرز خسروی به عنوان یکی از گذرگاههای مرزی به کشور عراق تا به امروز مهیا شده در حال حاضر این مرز تنها ظرفیت پذیرایی از چند صد هزار زائر را دارد و تا ده سال آینده باید این ظرفیت را به چندین میلیون نفر برسانیم ضمن اینکه این مرز تا به امروز از چند هزار زائر غیر ایرانی نیز پذیرایی نموده است.

صحرایی اظهار کرد: باید در بحث آماده سازی زیرساخت ها در مرزهای هفتگانه کشور به گونه ای عمل نماییم که مرزهای ما بتواند پذیرای مسلمانان شرق کشور نیز باشد و این فضای فعلی به هیچ عنوان نمی تواند در سالهای آتی جوابگوی خواسته های میلیونی زائرین باشد. 

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: در حال حاضر یکی از کمبودهای جدی که مرز خسروی با آن مواجه است مرتبط به مباحث زیباسازی است و با توجه به اینکه این مرز به عنوان اولین نقطه ورود آزادگان عزیزمان به کشور شناخته می شود؛ باید برای زائرین داخلی و خارجی به یک نماد تبدیل شود لذا باید در این خصوص یک طراحی جامع و کامل صورت گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر امکانات لازم جهت ساخت و راه اندازی 500 هزار محل پارک خودرو در این پایانه مرزی فراهم شده و این زیرساختها می تواند محلی برای هم افزایی ها و همکاری های بیشتر دو مجموعه باشد.