به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، مهدی صالحی با اعلام این خبر گفت: همزمان با برپایی مراسم اربعین حسینی (ع) در کشور عراق و راهی شدن جمعیت عظیمی از زائران ایرانی به شهر کربلا، ستاد اربعین منطقه2 از بیست و هشتم   مردادماه با استقرار در پایانه مرزی زرباطیه به زائران حسینی خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه پاکسازی مسیرهای پیاده روی پایانه مرزی زرباطیه عراق از روزهای قبل از اعزام زائران آغاز شده است افزود: همزمان با عملیات پاکسازی مسیر به منظور حفظ بهداشت محیط با استقرار بیش از 120 مخزن پسماند ،جمع آوری زباله ها به صورت مکانیزه انجام می شود.

وی افزود: زباله های تولیدی درروزهای نخست 20تن بود که در روزهای پایانی با توجه به افزایش تعداد زائران میزان پسماندهای جمع آوری شده افزایش یافت

وی  از پاکسازی و نظافت 145هزار مترمربعی محوطه پایانه مرزی زرباطیه  به‌صورت شبانه‌روزی و مستمر خبر داد و تصریح کرد: روزانه 30تن زباله  توسط خادمین حسینی از این محوطه جمع‌آوری می شود .

صالحی خاطرنشان کرد: شستشوی یک کیلومتری از معابر و همچنین شستشو و نظافت 153 چشمه سرویس بهداشتی به صورت مستمر توسط  خادمین  در سه شیفت کاری به صورت روزانه، انجام می‌شود.