به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اعلام کرد: خدمات رسانی در مرز شلمچه و در راستای پاکیزگی محل تردد زایرین یکی از اقداماتی است که خادمان شهرداری منطقه یک از میدان مقاومت تا سه راه یادمان مرز شلمچه را بر عهده دارند و روزانه در دو نوبت اقدام به پاکسازی ۲۴ کیلومتری این مسیر می کنند.

او افزود: بیش از ۱۵۰ کارگر خدمات شهری به عنوان خادمین پاکبان مشغول نظافت و خدمات رسانی به زایرین در دو نوبت صبح و بعد از ظهر هستند و روزانه بیش از ۱ الی ۵ تن پسماند خشک را جمع آوری می کنند که جمع تناژ زباله خشک و تر به ۷ الی ۸ تن در روز می رسد.

صباغ تصریح کرد: در مسیر تردد زائرین نیز ۵۰ مخزن نیز نصب شده است و مرتب به صورت دستی و مکانیزه با دو ماشین فان زباله، جمع آوری می شوند.

شهردار منطقه یک خاطر نشان کرد: به درخواست فرمانداری خرمشهر تعداد ۳۰ نفر نیروی خدمات شهری نیز بعد از مرز و داخل کشور عراق مسقر و اقدام به پاکسازی مسیر می کنند که این خدمات رسانی تا بعد اربعین ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: علاوه بر جمع آوری زباله عملیات شستشوی مخازن و معابر پیرامونی نیز در چند نوبت در روز انجام می شود.