به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمد هادی علی‌احمدی،  شهردارمنطقه گفت : مراسم پیاده روی اربعین چند سالی است که برای عزاداران و دلدادگان حسینی(ع) که به هر دلیلی نتوانسته اند خود را به حرم پیاده روی اربعین از مسیر نجف تا کربلا برسانند و عرض ارادت کنند با حضور قشرهای ختلف مردم برگزار  می‌شود که در این راستا شهرداری منطقه۱۳ روز گذشته ، خدمات مختلفی به جاماندگان پیاده روی اربعین ارائه کرد. 

او با اشاره به زیباسازی محل برگزاری آیین پیاده روی افزود: جداره های سنگی و آجری خیابان ۱۷ شهریور با دستگاه واتر بلاست و سندبلاست بلاست پاکسازی ، المان های شهری و کافوهای خیابان ۱۷ شهریور رنگ آمیزی و تابلو های اسامی معابر نوسازی و پرچم های جمهوری اسلامی ایران و اربعین حسینی در پایه چراغ رفیوژ میانی معابر پر تردد نصب شد. 

شهردار منطقه۱۳ در تشریح اقدامات ترافیکی اظهار داشت : معابر منتهی به مسیر مراسم جاماندگان پیاده روی اربعین  در محدوده منطقه سیزده مسدود و مسیر جایگزین برای شهروندان از ساعت پنج صبح تا پایان مراسم تعیین و همچنین محل پارک خودرو در خیابان پیروزی حدفاصل امام علی تا اسپندی برای شهروندانی که از محدوده منطقه سیزده به مراسم پیاده روی می پیوندند توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک و پلیس راهور منطقه۱۳ مشخص شد. 

او اضافه کرد : حوزه تاکسیرانی و اتوبوسرانی منطقه۱۳ نیز با استفاده از ظرفیت ناوگان خود برای کمک به بازگشت شهروندان از محدوده حرم عبدالعظیم حسنی در مسیرهای مشخص شده خدمات رسانی کرد. 

به گفته شهردار منطقه۱۳ تخلیه معبر ۱۷ شهریور از خودروهای پارک شده در مسیر قبل از مراسم با نصب بنرهای اطلاع رسانی از روز قبل و ارسال ۵۰۰۰ پیامک به ساکنان محدوده این معبر در محدوده منطقه سیزده از میدان امام حسین تا میدان شهدا و نصب بنرهای اطلاع رسانی و احتیاط در بزرگراه یاسینی برای رانندگانی که از مرزهای کشور در حال برگشت هستند و از محدوده شرقی شهر تهران عبور می کنند، از دیگر اقدامات حوزه حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه۱۳ بر شمرد. 

شهردار منطقه۱۳ با بیان اینکه، طرح نگهداشت شهر قبل، حین و پس از مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین ادامه داشت، خاطر نشان کرد: ۱۳۰ کارگر خدمات شهری و عوامل بازیافت با استفاده از ۸ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و ۲۰ دستگاه خودرو ملودی نسبت به جمع آوری پسماند، رفت و روب مسیر و توزیع کیسه های زباله به موکب دارای اقدام کردند. 

محمدهادی علی‌احمدی با اشاره به همراهی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۳ با موکب های مردمی مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ، فعالیت های فرهنگی منطقه ۱۳ در عمود۹۰۹ طریق الحسین(ع) کربلا  تمرکز پیدا کرده ، در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با موکب های مستقر در مسیر همراهی  و طبق نیاز سنجی انجام شده، مسائل آنها از سوی معاونت مذکور تامین شد تا پذیرایی مناسب از سوی شرکت کنندگان در مراسم انجام شود. 

او  ادامه داد: در مسیر پیاده‌روی واقع در محدوده امام حسین(ع) تا میدان شهدا ،موکب‌های متعدی با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه جهت پذیرایی از زائران برپاست و این خدمات توسط هیات ها، مساجد، گروه‌های جهادی و نهادهای مردمی خدمت رسانی می کند. 

محمد هادی علی‌احمدی خاطرنشان کرد: اعضای کانون نوجوانان در موکب های منطقه در طول مراسم حضور داشتند و ضمن توزیع اقلام فرهنگی،  از زائران با توزیع نذری پذیرایی شد .

شهردار منطقه۱۳ یادآور شد : ستاد گمشدگان مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران با استفاده از نیرو های مردمی دوام نیز تشکیل شد.