به گزارش اکونا پرس،

به نقل از  روابط عمومی  شهرداری منطقه۲، محمد حسین کریمی،معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه  گفت: با توجه افزایش حجم تردد عابران پیاده و همچنین خودروها همزمان با ایام بازگشایی مراکز آموزشی   که موجب افزایش حجم ترافیک می شود ، در صدد پیش بینی تمهیدات لازم برای  روانسازی تردد و کاهش مشکلات ترافیکی در بزرگراه ها و معابر منطقه هستیم .

وی همکاری پلیس با  مدیریت  شهری را ارزشمند برشمرد و افزود: روانسازی تردد و تسهیل در عبور و مرورهمراه با آرامش شهروندان  از اهداف مشترک مدیریت شهری و پلیس راهور است و امید می رود با برنامه ریزی صورت گرفته این اهداف پیش بینی شده محقق شود.

وی بابیان اینکه  ایمن سازی و مناسب سازی معابر منتهی به مدارس در دستور کار قرار گرفته است گفت: در این طرح مراکز آموزشی تاثیر گذار در ترافیک معابر اصلی شناسایی و برنامه عملیاتی برای کنترل و نظارت بر ترافیک معابر منتهی به این مراکز آموزشی و مدارس اجرا می شود.

کریمی افزود: با توجه به افزایش تقاضای سفر همزمان با بازگشایی مراکز آموزشی، تمهیدات لازم برای آمادگی هرچه بیشتر ناوگان حمل و نقل عمومی جهت سرویس رسانی مطلوب به شهروندان ومدیریت سفر و نیز کاهش زمان انتظار در پایانه ها و ایستگاه های  تاکسی پیش بینی شده است.