به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، "محمدصادق خیرخواه" مدیرعامل سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران که در نشست آغاز پروژه طراحی پیش‌فاز و فاز دوم قطعه دوم آزادراه شهید شوشتری سخن می‌گفت، از احداث این مسیر آزادراهی به عنوان یکی از پروژه‌های اولویت دار مدیریت شهری پایتخت یاد و ابراز امیدواری کرد طراحی قطعه دوم این پروژه در عین دقت و کیفیت و در قالب یک برنامه زمانبندی فشرده به سرانجام برسد.

"خیرخواه" با بیان اینکه آزادراه شهید شوشتری از قابلیت ساماندهی ترافیک برون شهری 9 استان کشور برخوردار است، تکمیل رینگ بیرونی شهر تهران و حذف جریان ترافیک ترانزیتی از معابر درون شهری شرق پایتخت را از جمله مهمترین کارکردهای تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه خواند و تاکید کرد: منافع ترافیکی آزادراه شهید شوشتری ایجاب می‌کند امور مربوط به طراحی و اجرای آن در اولویت نخست تمام ذینفعان قرار گیرد تا به این ترتیب مسائل قدیمی پروژه برطرف شوند.

وی با اشاره به پیشرفت‌های اجرایی حاصل شده در قطعه نخست آزادراه شهید شوشتری، بر ضرورت آماده بودن بخشی از نقشه‌های اجرایی قطعه دوم پروژه در ابتدای سال آتی تاکید و اضافه کرد: طراحی قطعه دوم این آزادراه ضمن هماهنگی کامل ارکان پروژه و برگزاری جلسات منظم هفتگی آغاز شده و طبق برنامه ادامه خواهد یافت.

در این نشست که علاوه بر معاون فنی و مهندسی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و جمعی از مدیران ارشد این سازمان، مدیرعامل و تنی چند از کارشناسان ارشد شرکت مشاور طراح نیز حضور داشتند، درباره موارد مهمی از قبیل دامنه وظایف ارکان پروژه، مسئولیت‌ها، الزامات پشتیبانی و برنامه زمان‌بندی و نیز نحوه اتصال آزادراه به بزرگراه شهید یاسینی بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است آزادراه شهید شوشتری محوری شمالی-جنوبی در منتهی الیه شرق تهران بـوده که بزرگراه‌های آزادگان، شهید رستگار و امام رضا(ع) در جنوب شرق پایتخت را به بزرگراه شهید یاسینی در شمال شرق تهران متصل می سازد. قطعه نخست پروژه که شامل احداث مسیر تا کیلومتر 9.300 (محدوده بزرگراه هجرت) به همراه 3 مسیر دسترسی در قالب زیرگذر است، هم اکنون در حال اجرا می‌باشد.