به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در سال جاری برای حدود 8400 واحد مسکونی پروانه صادر شده و پیش بینی ما این است که تا پایان سال این رقم به 40 هزار برسد.

صارمی گفت: سال گذشته در مناطق 1 و 3 ، 200 پروانه ساختمانی صادر شده است در حالی که تعداد پروانه های صادره در منطقه 15، 2000 عدد بوده است که نشان می دهد بافت های فرسوده در حال حرکت به سمت پایداری هستند و به دنبال آن ارتقاء کیفیت زندگی، باز شدن معابر، رفاه و کاهش فاصله طبقاتی شمال و جنوب شهر تهران که از جمله مسائل مورد نظر ما در بازآفرینی و نوسازی بافت های فرسوده است، به لطف خدا در حال انجام است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان این که مساحت بافت های فرسوده شهر تهران بر اساس مصوبه 10 سال پیش 4500 هکتار است که تاکنون 2200 هکتار آن نوسازی شده، تصریح کرد: به دلیل رکود مسکن در دهه 90، بخش دیگری از پهنه های شهر به بافت های فرسوده اضافه شدند و بر اساس مطالعات اولیه پیش بینی می شود حدود 3 هزار هکتار به مساحت بافت های فرسوده تهران افزوده شود که البته با نگاه مثبتی در دولت و وزارت راه و شهرسازی حاکم است و عزم و اراده ای که شهرداری تهران دارد، ما می توانیم در افق سه سال آینده بخش زیادی از بافت های فرسوده و ناکارآمد شهر تهران را به سمت بازآفرینی ببریم.

شایان ذکر است استاندار تهران در این مراسم از تلاش های شهرداری تهران تقدیر و تشکر به عمل آورد و اشاره کرد: بیشترین افتتاح واحد مسکونی کشور در شهر تهران انجام گرفته است.

گفتنی است در این مراسم، استانداران و مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور به شکل ویدئوکنفرانسی حضور داشتند و استانداران استان‌های خراسان رضوی، یزد و قزوین به نمایندگی از سایر استان‌ها به تشریح عملکرد خود در بخش مسکن پرداختند.