به گزارش اکونا پرس،

به  نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت با بیان این که با اتخاذ سیاست های تشویقی در این دوره از مدیریت شهر شاهد افزایش نوسازی در محدوده های هدف بازآفرینی بودیم، توضیح داد: آمار صدور پروانه در سال گذشته نسبت به سال پیشتر حدود 62% و این آمار در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 191% افزایش داشته است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به تکلیف شورای محترم اسلامی برای نوسازی سالیانه 3% از بافت های فرسوده پایتخت در برنامه توسعه شهرداری، خاطرنشان کرد: تاکنون این اقدام 94% مطابق با برنامه مکلف شده پیش رفته است و امیدواریم بتوانیم تا آخر سال تکلیف نوسازی سالیانه 3% را محقق نماییم.

هدایت تهیه طرح های موضعی و موضوعی با رویکرد مسئله محور را یکی از اولویت های دیگر شهرداری تهران ذکر کرد و گفت: در این دوره بیش از 53 طرح با مساحتی حدود 3700 هکتار تهیه شده که یکی از طرح های تهیه شده، طرح بازآفرینی محله تاریخی نفرآباد در مجاورت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی بود که به تصویب رسید.

وی با بیان این که در حال حاضر به همت سازمان نوسازی شهر تهران پروژه های خدماتی و الگوی مسکن در محله نفرآباد در حال اجراست، عنوان کرد: زائرسرای فاخری با پیشرفت فیزیکی حدود 60% در این محدوده در حال احداث است و بخش مهمی از این پروژه ها تا آخر سال جاری تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: متأسفانه در سالیان گذشته محله کن نیز دچار رکود نوسازی شده بود که با پیگیری های شهردار محترم و معاون محترم شهرسازی و معماری، طرح بازآفرینی محله کن نیز به تصویب رسید و اولین پروانه ها در این محدوده در حال صدور است ؛ شهرداری نیز چندین پروژه خدماتی برای این محدوده تعریف کرده و بحث احداث پارکینگ و توسعه معابر شهری که از مشکلات محله کن بود نیز در کنار پروژه های مذکور اجرایی خواهد شد.

هدایت تصریح کرد: پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) نیز یکی دیگر از کلان پروژه های شهرداری تهران است که در طول 9.5 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 30% در حال اجراست و خدمات مورد نیاز مناطق 17 و 18 را تأمین خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که یکی از شاخص های پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) ایجاد  9.5 کیلومتر مسیر پیوسته دوچرخه سورای است، توضیح داد: انتهای این پروژه به محدوده های گردشگری شن چاله های منطقه 18 وصل می شود که طرح آن با دستور شهردار محترم تهران از طریق برگزاری مسابقه طراحی و انشالله سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.