به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۴، " ابوذر قهرمانی"  با بیان این مطلب گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته تهران و با همکاری معاونت اجتماعی منطقه برنامه‌های متنوعی در قالب‌ برگزاری نمایشگاه، جشنواره، مسابقه، نمایش، همایش و تورهای گردشگری برای شهروندان این منطقه تدارک دیده شد.

او به مهمترین عناوین این برنامه‌ها به برگزاری بیش از 50 تور گردشگری برای شهروندان منطقه اشاره کرد و گفت:  برگزاری تورهای گردشگری  برای تمامی سنین ،که در مهمترین آنها روز هفدهم مهرماه باغ پرندگان رایگان میزبان کودکان پایتخت بود. 

او از دیگر ویژه برنامه های این هفته را تقدیر و نکوداشت مفاخر و فعالان گردشگری ، برگزاری جشنواره ، نمایشگاه و مسابقات مرتبط با موضوع تهران شناسی و گردشگری ،  اجرای مسابقات بومی و محلی ، توزیع بروشور و دفترچه گردشگری و توسعه ظرفیت تهران شناسی معرفی کرد و افزود : مخاطبین برنامه های گردشگری منطقه ۴ خانواده معظم شهدا ، ایثارگران و جانبازان ، زنان سرپرست خانوار ، سالمندان ، کودکان ، دانش آموزان ، دانشجویان و علاقمندان به حوزه گردشگری هستند.

مدیر روابط عمومی منطقه ۴ گفت : این برنامه ها با هدف ارتقاء آگاهی شهروندان تهرانی نسبت به آداب ، سنن و آئین های بومی تهران و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با جاذبه ها و ظرفیتهای گردشگری پایتخت از ۵ مهر مصادف با روز گردشگری ، آغاز شد.

آخرین برنامه های که قهرمانی در رابطه با هفته تهران به آن اشاره داشت اعزام شهروندان به نمایشگاه های تخصصی گردشگری است که تاکنون 120نفر از شهروندان را به نمایشگاه های عشایر و روستا و  زنان و تولیدات ملی اعزام شده اند.