به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری شهردار منطقه گفت: به همین سبب 16 هزار متر طول از کانال های اصلی و فرعی روباز و روبسته سطح منطقه در خیابان ۱۷ شهریور، شهرزاد، هاشم آباد، اصفهانک، بعثت، اسلام آباد و کانال های سرخه حصار، خاوران و خروجی خاور شهر و نیز 38 حوضچه رسوبگیر، با هدف پاکسازی؛ لایروبی و رسوب برداری شد.

محمد شیری اضافه کرد: همچنین پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری 82 هزار مترطول انهار روباز و روبسته و تأسیسات زباله گیر و رسوب گیر به صورت مستمر و با رعایت مسائل زیست محیطی انجام می شود.

او ادامه داد: کنترل ۲۴ ساعته 19 نقطه حساس آبگیر سطح منطقه، نظیر زیر پل بسیج، بزرگراه های امام رضا(ع)، امام علی (ع)، زیر پل خاوران و ...از دیگر تدابیر انجام شده در این حوزه است تا در صورت بارش باران یا برف مشکلی بروز نکند. 

همچنین ۸۰۰ نیروی خدمات شهری در ستاد بارندگی منطقه، نواحی، مسیل و موتوری در آماده باش کامل قرار دارند و نیز اکیپ ها متشکل از کارشناسان ادارات خدمات شهری و مسیل ها، به صورت مستمر طی برنامه های زمانبندی شده در شبانه روز، شبکه‌های اصلی و فرعی جمع آوری آب های سطحی شامل انهار روبسته و روباز، حوضچه های رسوبگیر، منهول ها، کانال ها و مسیل ها را علاوه بر نظارت، لایروبی و روسوب برداری می کنند.