به گزارش اکونا پرس،

به  نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، "مهدی صداقتی" سرپرست سازمان مهندسی و عمران با بیان اینکه متعاقب اعمال مرحله نخست انحراف ترافیک در جنوب بلوار سعید آباد به منظور آزادسازی فضا جهت اجرای شمع ها و رفع معارضین ملکی و تاسیساتی در جبهه جنوبی، از 687 حلقه شمع تاکنون 355 حلقه شمع اجرا شده است و این در حالیست که از 345 هزار مترمکعب خاکبرداری مورد نیاز برای احداث قطعه دو بزرگراه شهید بروجردی تا کنون حدود 130 هزار مترمکعب خاکبرداری شده است.

وی ادامه داد: در محدوده غرب بلوار الغدیر عملیات جدولکاری، سنگ ریزی و بتن ریزی درحال اجراست و همزمان در شرق میدان الغدیر بتن ریزی شمع ها و اجرای قطعات پیش ساخته دیوارهای نمایی بزرگراه در حال انجام است و در سایر جبهه ها ادامه عملیات آرماتوربندی عرشه پل باغ انگوری در حال پیگیری است. وی از ادامه حفاری شمع ها در برخی مقاطع بزرگراه خبر داد و افزود: عملیات سونداژ جهت شناسایی معارضین در تقاطع بهار ادامه دارد.

صداقتی معارضین ملکی قطعه دو بزرگراه شهید بروجردی را شامل 6 ملک دانست و تیرهای برق 20 کیلوولت، لوله های گاز و لوله های آب در اقطار مختلف و دکل برق فشار قوی را از معارضین تاسیساتی برشمرد.

وی پیشرفت فاز دو بزرگراه شهید بروجردی را 21 درصد اعلام کرد و از اعمال مرحله دوم انحراف ترافیک در تقاطع بلوار بهار به منظور آغاز احداث پل های این محدوده در آینده نزدیک خبر داد.

گفتنی است احداث قطعه دو بزرگراه شهید بروجردی به طول یک کیلومتر حدفاصل میدان الغدیر تا ابتدای بلوار بهار از تیرماه سال 1401 آغاز شد. بزرگراه شهید بروجردی شامل دو تندروی شمالی و جنوبی در سطح منفی یک هریک دارای 3 خط عبوری و یک لاین اضطرار و دو کندروی شمالی و جنوبی در سطح صفر هریک با 2 خط عبوری، احداث پل باغ انگوری بر روی قطعه دو در سطح صفر، احداث پنج پل در تقاطع با بلوار بهار، اصلاحات هندسی مسیرها و اجرای شبکه جمع آوری و آب های سطحی است.