به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمد هادی علی‌احمدی، شهردارمنطقه۱۳، اجرای طرح" نگهداشت شهری" را موجب آراستگی محیط شهری و موثر بر شادابی شهروندان عنوان کرد و افزود: برنامه‌های نگهداشت بر اساس نیازسنجی‌ و استفاده بهینه از امکانات موجود برنامه‌ریزی و ایام پایانی هر هفته اجرا می شود که در این راستا، همزمان با هفته اول آبان ماه ، این طرح در محور های منتخب نواحی چهارگانه اجرایی شد. 

به گفته او، در این طرح  ۱۰۴ کارگر خدمات شهری با نظارت مدیران حوزه خدمات شهری و محیط زیست و شهرداران نواحی و استفاده از ماشین آلات تخصصی نسبت به پاکسازی و نظافت خیابان های کلینی ناحیه۲ ، خیابان محصل سیمتری نیروی هوایی ناحیه۳ و صدیقیان ناحیه۴ اقدام کردند.  

شهردار منطقه۱۳، شستشوی مخازن، زیرمخازن، تابلوها، کف‌تراشی و شستشوی کانیوها و لایروبی انهار، رفت ‌و روب معابر، نظافت باغچه‌ها و رنگ آمیزی کافو های برق و زیر مخزنی ها را از جمله اقدامات انجام شده در این طرح برشمرد.

وی تصریح کرد: در حوزه فضای سبز نیز به جهت حفظ آراستگی معابر و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی عملیات خشکه‌زنی، حذف تنه جوش و پاجوش ، تشتک زنی و نظافت، کند و کوب و ساماندهی فضای سبز، حذف علف‌های هرز و واکاری توسط عوامل فضای سبز منطقه انجام شد.