به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مجید افشاری معاون فنی و عمرانی شهرداری این منطقه اظهار داشت: خیابان ولیعصر (عج) بعد از خیابان شریعتی (جاده قدیم شمیران) به عنوان یکی از قدیمی ترین راه های ارتباطی شمال تهران به مرکز شهر از پرتردد ترین خیابان های منطقه محسوب می شود که با هدف بهسازی آن بیش از 2 هزار و 600 تن آسفالت در این معبر پخش و بیش از 20 دریچه نیز همسطح سازی شد. 

او خاطر نشان ساخت : عملیات روکش آسفالت مکانیزه در این خیابان از پل پارک وی (تقاطع  ولیعصر تا بزرگراه شهید مدرس)  تا تقاطع خیابان سر لشکر فلاحی (زعفرانیه) به مساحت بیش از ۱۸ هزار متر مربع آسفالت شد.

افشاری گفت: در راستای اصلاح انهار، جمع و هدایت آبهای سطحی در قسمت شمالی خیابان ولیعصر(عج)، اقدام به احداث نهر روباز به طول 450 متر و نهر سر پوشیده به طول 100 متر شد تا آبهای سطحی از خیابان شهید فلاحی به یکتا و سپس توسط نهر عرضی ایجاد شده در تقاطع خیابان یکتا که به طول 20 متر و قطر 70 سانتی متر است آب وارد مسیل مقصودبیک شود و  همچنین در تقاطع خیابان شهید فیاضی(فرشته) نیز یک نهر سرپوشیده به طول تقریبی 12 متر اجرا شد. 

معاون شهردار منطقه یک افزود: این محدوده از خیابان ولیعصر(عج)، به دلیل عدم کشش انهار دچار آبگرفتگی می شد و همچنین به دلیل ترافیک سنگین، در سنوات گذشته فقط به صورت لکه گیری هندسی مرمت شده بود که با انجام آسفالت مکانیزه و ایجاد نهر و همسطح سازی دریچه ها این قسمت از خیابان نیز به طور یکنواخت آسفالت، ساماندهی و آبگرفتگی آن رفع شد.

افشاری تصریح کرد: انجام آسفالت حدفاصل خیابان فلاحی تا میدان تجریش نیز در سنوات پیش انجام و با اجرای فاز دوم، این خیابان کامل آسفالت و برای استفاده شهروندان مهیا شد.