به گزارش اکونا پرس،

  به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ "فرشید اسحاقی" با بیان این مطلب گفت: طرح من شهردارم برای دومین سال در حال اجرا است که این بار این طرح در واحد های صنعتی و کارخانجات منطقه ۲۱ نیز اطلاع رسانی می شود تا کارگران، مدیران و پرسنل صنایع که شهروندان پایتخت هستند، در این طرح شرکت کنند.

اسحاقی در ادامه اجرای این طرح افزود: حقوق شهروندی یک مقوله مشارکتی است، یعنی اگر حقوق شهروندی را از بعد مشارکتی آن خارج کنیم حقوق شهروندی درون جامعه توان تحقق یافتن ندارد. جامعه هرچه به سمت مشارکت پیش برود و مردم سهم بیشتری را در آنچه که می‌خواهند بازی کنند، طبیعتا از سطح آمرانه بودن دستگاه سیاست، محدود بودن و تبعی بودن مشارکت کاسته خواهد شد.

وی با تشکر از حضور مدیران ارتباطی صنایع در این نشست اظهار کرد: دادن نقش بیشتر به مردم در اداره امور شهر همچون طرح "من شهردارم" می تواند به عنوان یک ابزار مهم در تحقق حق و تکلیف شهروندان به کار آید که لازم است موضوع مشارکت مردم از شکل صوری و محدود، تبعی و آمرانه خارج شده و یک هویت واقعی و عینی در جامعه پیدا بکند که اگر این اتفاق بیافتد، طبیعتاً مردم می‌ توانند مشارکت بیشتری را برای به دست آوردن آنچه به عنوان حقوق شهروندی است داشته باشند.

بر همین اساس فعالان حاضر در بخش صنعت می توانند با مراجعه به سایت من شهردارم به نشانی manshahrdaram.tehran.ir و ارائه طرح های پیشنهادی در اداره بهتر پایتخت مشارکت داشته باشند.