به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، جلسه بررسی احداث تقاطع غیرهمسطح محلاتی به بسیج با حضور سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران، هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، محسن هرمزی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران و برخی دیگر از مدیران ارشد شهری برگزار شد.

حق‌بین در این جلسه با تأکید بر اینکه با احداث تقاطع غیرهمسطح محلاتی به بسیج با کاهش ترددها در پهنه جنوب شرق تهران مواجه خواهیم شد، افزود: رویکردهای ناقص ترافیکی در تقاطع بزرگراه بسیج با بزرگراه شهید محلاتی، زمینه‌ساز ترددهای اضافی و ترافیک سنگین در بزرگراه بسیج شده است. وی ادامه داد: تکمیل این تقاطع غیرهمسطح علاوه بر تأمین تمام گردش‌های موردنیاز ترافیکی، شرایط لازم برای توسعه آتی ادامه شرقی بزرگراه شهید محلاتی و اتصال به آزادراه شهید شوشتری را فراهم خواهد کرد.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با اشاره به جزئیات احداث این پروژه گفت: ۲ رمپ چپ‌گرد جهت تأمین دسترسی‌های جنوب به غرب و غرب به شمال (شامل ۲ دستگاه پل) و ۲ لوپ برای تأمین گردش‌های شرق به جنوب و شمال به شرق از دیگر بخش‌های پیش‌بینی شده به‌منظور تکمیل تقاطع بسیج - محلاتی است.

 "حق‌بین" از طراحی ۱۴۴ حلقه شمع برای اجرای پل‌های این پروژه خبر داد و گفت: سونداژ محل احداث شمع‌ها هم‌زمان با عملیات تجهیز کارگاه در جریان است و تاکنون بخشی از معارضات زیرسطحی پروژه شناسایی شده است.

 وی خاطرنشان کرد: بخش‌هایی از اراضی سازمان بسیج مستضعفین، قصر فیروزه و بوستان بسیج نیز در زمره معارضات ملکی پروژه قرار دارد.

علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با مؤثر دانستن احداث این پروژه از همکاری شورا در روند تسریع این پروژه خبر داد.

هرمزی نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به احداث این تقاطع تأکید کرد: احداث تقاطع غیرهمسطح محلاتی به بسیج معضلات ترافیکی را در منطقه ۱۴ مرتفع خواهد کرد.

 وی تصریح کرد: با احداث تقاطع غیرهمسطح محلاتی به بسیج ضمن تسهیل ترافیک جنوب شرق پایتخت، ۱۷ کیلومتر در مسیر شهروندان کاهش پیدا می‌کند.