به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت در حاشیه بازدید از محدوده سیمین قلعه که در جنوب شرقی دارآباد در منطقه یک واقع شده است، در خصوص طرح موضعی بازآفرینی این محدوده اظهار داشت: محدوده طرح 13 هکتار است و اولویت شهرداری ایجاد ظرفیت تولید مسکن به منظور اعطای مسکن معوض به شهروندان ساکن در محدوده طرح است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در سیمین قلعه عنوان کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز عمدتاً در محدوده هایی که قلمروهای عمومی و پهنه های فضای سبز (G) بوده احداث شده اند. 

هدایت یکی از مشکلات جدی بازآفرینی در محدوده سیمین قلعه را بحث فقدان سند بخشی از مالکین و ادعای متعددی که در خصوص مالکیت روی اراضی این محدوده است، عنوان کرد و گفت: بخشی از اراضی موجود در این محدوده نیز متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است که بر اساس تدابیر اتخاد شده مقرر شد کارگزار ثبتی به منظور تسریع در رفع مسائل و مشکلات ثبتی مالکیتی در این محدوده مستقر شود. 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران متذکر شد: تأمین خدمات در کنار جابجایی ساکنین و ارائه مسکن معوض از اولویت های شهرداری تهران در محدوده طرح بازآفرینی سیمین قلعه است.

هدایت ابراز امیدواری کرد که با پیگیری های انجام شده و مداخله جدی شهرداری در طرح بازآفرینی محدوده سیمین قلعه، به زودی اولین پروژه تجمیعی در این محدوده اتفاق بیفتد و با مشارکت ساکنین و تجمیع ریزدانه ها، شاهد ساماندهی و حل معضلات چندین ساله و رضایت ساکنان این محله باشیم.