به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۸؛ عملیات به‌زراعی در سطح نواحی ۳گانه، بوستان‌ها، بزرگراه‌ها و سطوح فضای سبز در راستای بهبود و ارتقای کیفی امور نگهداری و اجرای استراتژی‌های کنترل تلفیقی عوامل خسارت‌زا (آفات و بیماری‌ها) و کاهش مصرف سموم شیمیایی و دستیابی به الگوهای پایدار در فضای سبز شهری و بهبود کیفیت فضای سبز آغاز شد.

این طرح همزمان با فصل پاییز و آغاز عملیات به‌زراعی در قطعات فضای سبز منطقه و با هدف ایجاد فضای مطلوب شهری، زیباسازی منظر شهری و افزایش رشد درخت و درختچه‌ها، با حضور عوامل و کارشناسان فضای سبز نواحی سه‌گانه و تعداد ۷۵ نفر از کارگران فضای سبز با ادوات و تجهیزات کامل از جمله بیل، کلنگ، اره موتوری، هایکاتر، علف تراش، نسبت به عملیات به زراعی شامل کندوکوب، کوددهی، اصلاح تشتک، حذف سرشاخه‌های خشک، هرس شاخه‌های سرگیر، کنده‌کشی و کاشت نهال اجرا شد.

بر اساس این گزارش این طرح در تمامی معابر اصلی در سطح نواحی سه‌گانه به صورت مستمر انجام می‌گردد و طی برنامه‌ریزی انجام شده و با توجه به خزان درختان و گیاهان، عملیات هرس درختان و درختچه‌های منطقه از ابتدای آذر ماه آغاز و تا پایان سال جاری ادامه دارد. گفتنی است تمام نکات ایمنی نظیر جمع‌آوری و انتقال سریع سرشاخه‌ها در حین اجرای کار و نیز تجهیز کارگران به وسایل ایمنی رعایت شده تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.