به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، لطیف پنداریان با اشاره به آمار بالای تصادفات موتور در این منطقه افزود: در همین راستا معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه با مشارکت واحد آموزش سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران این نمایش ها را با محوریت رفتارهای صحیح و ناصحیح موتورسواری طراحی و در مدارس اجرا می کند.

او ادامه داد: در نمایش های تعاملی تلنگر، مربی آموزش بوستان ترافیک به بیان خطرات جانی و مالی موتور سواری نا ایمن، الزام استفاده از کلاه ایمنی، اخذ گواهی نامه رانندگی با موتور و کسب مهارت های لازم در این خصوص و ... می پردازد.

همچنین تخلفات راکب موتور سوار و مشکلات ناشی از عدم رعایت قوانین و مقررات، قانون شکنی و عواقب آن با حضور پلیس راهور برای دانش آموزان تشریح می شود.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه خاطر نشان کرد: در طول هر ماه بیش از 500 دانش آموز دوره متوسطه پسر از آموزش عواقب تخلفات رانندگی، قوانین و مقررات موتورسواری بهره مند می‌شوند و مربی آموزش آنها را با خطرات و تهدیدهای ناشی از عدم رعایت قوانین از جمله نداشتن گواهی نامه مربوط به موتورسواری، عدم استفاده از تجهیزات ایمن ( کلاه ایمنی)، حرکت های نمایشی ناشی از هیجانات گروه سنی مربوطه آشنا می‌کند.