به گزارش اکونا پرس،

مهدی پیرهادی روز یکشنبه در جریان یکصد و نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران،  روز میلاد حضرت زینب سلام الله علیها را تبریک گفت و اظهار داشت: روز پرستار را به همه پرستارانی که امروز در سخت ترین شرایط در خط مقدم جانبخشی و ایثار به همه انسان ها در بیمارستان ها و درمانگاه ها مشغول خدمت هستند؛ تبریک می گویم.

وی، همچنین این روز را به پرستارانی که امروز با سخت ترین شرایط با کمبود ها و مشکلات، خدمات ارائه می کنند و به پرستارانی که در  شرکت شهر سالم مشغول خدمت هستند، تبریک گفت.

پیرهادی با یادآوری مساله غزه، اظهار داشت: سلام و درود می‌فرستم بر پرستارانی که در بیمارستان های غزه که در زیر بمبماران های رژیم غاصب، اشغالگر و سفاک اسرائیل؛ عاشقانه و ایثارگرانه به بیماران و کودکان و زخمی ها، خدمت می کنند و جانشان را در کنار آنها از دست می دهند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: به دنیا گوشزد می کنیم مخصوصاً کشورهایی که داعیه دار حقوق بشر بودند و دم از حقوق بشر می زدند، پاسخ دهند در کجای دنیا بیمارستان و پرستار و پزشک را هدف حمله قرار می دهند؟ فجیع ترین و جنایت کار ترین کار، کشتن پزشکان و پرستاران بیمارستان ها است و این جنایتها امروزه در غزه انجام می شود.

پیرهادی با بیان اینکه، دنیا چه زمانی در برابر جنایتها در غزه، بیدار می شود، اظهار داشت:  کشورهای اروپایی امروز خود را نشان داده اند؛ ماهیت آمریکا  هم روشن بود و امروز این ماهیت برای آنها که خواب بودند نیز روشن تر شد.

وی ادامه داد: وضعیت حقوق بشر در دنیا کجاست و به کجا پیش می رویم؟ 

پیرهادی در ادامه سخنان خود؛ با اشاره به وضعیت حقوق کارکنان شهردای تهران تاکید کرد: بیش از 20 سال است که با همکاران و پرسنل شهردای تهران مراوده دارم و مشکلات آنها را میشناسم؛ بعد از کسر مالیات مضاعفی ‌که صورت گرفته پرسنل ناراحت هستند، موضوع مالیاتی و کسری که ایجاد شده به صورت اساسی، باید بررسی شود.

وی تاکید کرد: موضوع ما ترمیم حقوق کارکنان بود اما نمیدانم چرا به کاهش حقوق رسید؟!

پیرهادی خواستار رسیدگی به این موضوع شد و تاکید کرد که وضعیت بین پرسنل، وضعیت خوبی نیست و حتما باید موضوع ترمیم حقوق در خصوص پرسنل صورت پذیرد.

وی با  بیان اینکه برای سیستم کارمندی و همکاران شهرداری نگران هستم، تاکید کرد: اگر برای این موضوع فکری نکنیم، در آینده با مشکلات عدیده مواجه خواهید شد.