به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه۱۲ با تأکید بر تجهیز مدارس دارای اولویت به امکانات عمرانی وسخت افزاری گفت: مساعدت و یاری مدیریت شهری به مدارس سرمایه گذاری برای آینده کشور است.

وحیدرضا انارکی محمدی با اشاره به اقلام اهدایی به مدارس منطقه افزود: این اقلام بنا به نیازی که اداره آموزش و پرورش تشخیص داده، تهیه شده و هدف این بوده که از این طریق در سرمایه‌گذاری عظیمی که نظام و دولت به وسیله آموزش و پرورش برای دانش آموزان انجام می‌دهند، سهم اندکی داشته باشیم.

وی در ادامه فاصله وظایف و اقدامات شهرداری وسایر ارگان ها را برای کمک به مدارس زیاد دانست و ادامه داد: منطقه ۱۲ با وجود بافت فرسوده و آسیب های اجتماعی در محلات هرندی، دروازه غار، شوش و…دارای ظرفیت های آموزشی خوبی است که می بایست به درستی از آن ها بهره برد.

شهردار منطقه ۱۲ در ادامه با اشاره به طرح من شهردارم ۲، مشارکت شهروندان را در اثرگذاری پروژه های شهری ضروری دانست و از دانش آموزان و معلمان خواست تا به عنوان قشر فرهنگی و تاثیرگذار زمینه مشارکت سایر شهروندان منطقه را در این طرح فراهم کنند.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران هم با بیان اینکه بیشترین اعتبارات باید حوزه آموزش باشد، عنوان کرد: با همکاری همه ارگان های کشور در زمینه آموزش می توان آینده خوبی برای کشور ساخت.

خزائی مدیر آموزش و پرورش منطقه نیز با اشاره به اهمیت جایگاه مدارس در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان گفت: در سال ۱۴۰۲ آموزش و پرورش اهتمام ویژه ای در تجهیز مدارس داشته و تمام وسایل خریداری شده توسط شهرداری منطقه ۱۲ را صرف مدارس کم برخوردار منطقه خواهد کرد.

در مراسم اهدای تجهیزات عمرانی و هوشمندسازی به مدارس منطقه ۱۲ که با اولویت مدارس محروم انجام شد، تجهیزات هوشمندسازی از جمله لپ‌تاپ، رایانه، اسکنر، پرینتر و دستگاه کپی و اقلام عمرانی برای ساخت و تعمیر آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی از جمله سرامیک، کاشی، شیرآلات، پکیج، آبگرمکن و… در اختیار مدارس قرار گرفت و ایزوگام برای تعمیر سقف و رنگ برای رنگ‌آمیزی کلاس‌ها به آنها اهدا شد.