به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۸؛ مجید سلمانی معاون ترافیک منطقه با اعلام این خبر گفت: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک منطقه در راستای آموزش قوانین و مقررات ترافیکی و ارتقاء فرهنگ راهنمایی و رانندگی، مجموعه‌ای از نمایش‌های آموزشی با عنوان تئاتر تعاملی با حضور ۱۲۰۰ دانش‌آموز را در مدارس ابتدایی و دوره متوسطه اول و دوم برگزاری نموده است.

سلمانی در خصوص محتوای این نمایش‌ها گفت: علاوه بر آموزش فرهنگ ترافیک، نکات مهم ایمنی در عبور و مرور، واژه‌های مهم ترافیکی، لزوم استفاده از کمربند ایمنی، تابلوها و علائم ترافیکی، نحوه عبور از خیابان و سایر مباحث ترافیک و قوانین در قالب تئاتر به دانش‌آموزان آموزش داده شد.

وی با بیان اینکه بازی و نمایش یکی از مهم‌ترین ابزار انتقال مفاهیم آموزشی است افزود: امیدواریم کودکان که در ابتدای مسیر زندگی اجتماعی خود هستند با یادگیری و آگاهی بیشتری در خصوص مسائل ترافیکی جهت زندگی اجتماعی مهیا شوند.

گفتنی‌است؛ این طرح از ابتدای آذر ماه به مدت یک ماه با مشارکت معاونت توسعه حمل‌و‌نقل پاک و آموزش سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران، در مدارس یارجانی، نبوت، مهرنامی، آگاهی، هجرت و ... برگزار شد.